„WIKTORIA 1920” – wyjątkowy cykl historyczny poświęcony Bitwie Warszawskiej

„WIKTORIA 1920” – wyjątkowy cykl historyczny poświęcony Bitwie Warszawskiej

Niepodległa logo

17 kwietnia 2020 r. ruszył wyjątkowy cykl historyczny poświęcony Bitwie Warszawskiej.

Przez najbliższe 7 miesięcy, co tydzień w piątek, na stronie niepodlegla.gov.pl oraz na łamach prasy, publikowane będą materiały, które pokażą, jak wyglądały kolejne tygodnie 1920 roku. Na zbiór, ilustrowany archiwalnymi zdjęciami, złożą się starannie dobrane fragmenty listów, wspomnień, oficjalnych not, odezw i wycinki z prasy. Pierwszy wpis w cyklu „Wiktoria 1920” jest już dostępny.

Koniec zaplanowano na połowę listopada. Nowe zbiory archiwalnych tekstów będą pojawiać się co piątek w zakładce „O Niepodległej”. Fragmenty będą przedrukowywane także w licznych papierowych i internetowych mediach ogólnopolskich, lokalnych oraz polonijnych. Dzięki temu każdy będzie miał szanse na poznawanie procesu, który dla wielu pokoleń był i jest punktem odniesienia w myśleniu o Polsce.

Przygotowane materiały można także przedrukowywać, pod warunkiem oznaczenia ich zapisem:

Projekt „Wiktoria 1920” został przygotowany przez Ośrodek KARTA na zlecenie Biura Programu  NIEPODLEGŁA, w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. Materiały za: www.niepodlegla.gov.pl.
Prawa autorskie: Biuro Programu „Niepodległa”.

Źródło: niepodlegla.gov.pl

Fot. gł.  Polski plakat rekrutacyjny z 1920. Tekst: „Do broni” „Ratujmy Ojczyznę!” „Pamiętajmy dobrze o naszym przyszłym losie”, https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_Warszawska

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6868981