Wigilia Święta Niepodległości: Małych serc bicie – miasta województwa kujawsko-pomorskiego

Wigilia Święta Niepodległości: Małych serc bicie – miasta województwa kujawsko-pomorskiego

Tradycją stały się już spotkania, na które Pracownia Dziedzictwa Kulturowego KPCK w Bydgoszczy zaprasza w przeddzień Święta Niepodległości. W tym roku zaplanowano wernisaż, któremu towarzyszyć miał koncert okolicznościowy. Z uwagi na sytuację pandemiczną wystawa „Małych serc bicie – miasta województwa kujawsko-pomorskiego” pokazana będzie wyłącznie online, a towarzyszyć jej będzie prelekcja jej komisarza – Piotra Wintera.

Ekspozycja przybliża dzieje i zabytki mało znanych, ale jakże intrygujących miast z terenu woj. kujawsko-pomorskiego, wybranych spośród 52 miejscowości posiadających prawa miejskie. Punktem wyjścia stały się ich „serca” czyli rynki, w obrębie których koncentrowało się życie mieszkańców i przejezdnych. Rynki, które były i są miejscem najważniejszych wydarzeń, przy których wznoszono najbardziej reprezentacyjne kamienice, urządzano sklepy i lokale gastronomiczne. Celem wystawy jest przywołanie niepowtarzalnego klimatu niektórych miast utrwalonego na archiwalnych fotogramach i pocztówkach opatrzonych historycznym komentarzem. Ekspozycja dedykowana jest miastom, które choć nie są aglomeracjami, warte są poznania.

Wideo z prelekcją zostanie opublikowane na stronie www Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury, serwisie Youtube i profilu Facebook.

Termin: 10 listopada 2020 (wtorek) godz. 18:00

Fot. KPCK w Bydgoszczy

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164932

Skip to content