Wigilia – pakiet edukacyjny

Wigilia – pakiet edukacyjny

Niedługo święta Bożego Narodzenia. Na stronie internetowej Eko Kalendarz znaleźć można materiały związane z tymi świętami. Dostępny jest m. in. pakiet edukacyjny “Gwiazdka” – do bezpłatnego pobrania dla nauczycieli i rodziców. W pakiecie znaleźć można opis tradycji bożonarodzeniowych, scenariusze lekcji z nimi związane oraz  propozycje ozdób świątecznych do samodzielnego wykonania: gwiazdek, reniferów czy aniołków – ciekawe propozycje niematerialnych prezentów związanych z nadchodzącymi świętami.

Na stronie przeczytać można ciekawe rozważania: “Wigilia: choinka – żywa czy sztuczna?”, poruszające aspekty ekologiczne tego wyboru, przedstawiające “za” i “przeciw” oraz namawiające do świadomego postępowania. Znajdziemy tam również zachętę do samodzielnego wykonywania ozdobnych drzewek, np. z filcu, tektury czy wikliny.

Strona Eko Kalendarz to inicjatywa Stowarzyszenia Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”, organizacji zajmującej się szeroko rozumianą edukacją ekologiczną, przyrodniczą i obywatelską.

W Eko Kalendarzu znajdują się liczne inspiracje i gotowe pakiety edukacyjne związane z różnymi świętami, przeznaczone dla nauczycieli wielu poziomów nauczania oraz gotowe do wykorzystania przy obchodach świąt ekologicznych w szkole czy przedszkolu. Materiały zawarte w pakietach przeznaczone są do samodzielnej pracy dzieci, dla rodziców i nauczycieli na różnych poziomach nauczania. Tematy tam poruszane przedstawiane są w wyjątkowo ciekawym i szerokim ujęciu, obejmującym m.in. wyczerpujący opis danego święta, prace plastyczne, propozycje gier i zabaw oraz działań praktycznych – jak na przykład samodzielne wykonanie ekologicznych środków czyszczących czy samodzielne uszycie pluszowego misia.

https://www.ekokalendarz.pl/pakiety-edukacyjne/

Przejdź do strony

 

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164912

Skip to content