Wielkie podróże wielkich Polek – warsztaty dla dzieci

grafika wydarzenia z podstawowymi informacjami o nim z motywem flagi biało-czerwonej, wizerunki postaci kobiet w stroju lekarskim, marynarskim i detektywa, logotypy organizatorów

Wielkie podróże wielkich Polek – warsztaty dla dzieci

Stowarzyszenie Dobry Start w Toruniu, w ramach programu „Z kobietami patriotkami”, zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat do wzięcia udziału w projekcie „wielkie podróże wielkich Polek”. W projekcie oferowane są trzy cykle spotkań – każdy cykl obejmować będzie warsztaty z wielkimi – mniej lub bardziej znanymi Polkami, które łączyły szczególne cechy, takie jak odwaga w myśleniu, rozmach w planowaniu, które szerzyły niesamowite idee, a także doprowadzały do realizacji fantastycznych projektów.

W cyklu pierwszym, historycznym – nie zabraknie tak ważnej dla Polski, jak i samego Torunia gen. Elżbiety Zawackiej czy Krystyny Skarbek – polskiej kobiety szpieg.

Drugi cykl będzie poświęcony podróżniczkom – za sprawą Marii Czaplickiej zgłębicie wiedzę na temat kultury duchów i szamanizmu na odległych terenach Syberii. Wyprawicie się także w podróż po oceanie na mapie oznaczając trasę polskiej podróżniczki Krystyny Chojnowskiej – Liskiewicz.

Trzecia seria spotkań będzie dotyczyła znanych polskich kobiet nauki. Jako pierwsza przedstawiona zostanie postać od Zofii Kielan-Jaworowskiej – wybitnej paleontolożki, wraz z którą sami będziecie poszukiwać dinozaurów. Będziecie także rozmawiać o chirurżce – Magdalenie Bendzisławskiej – pierwszej kobiecie chirurg.

Harmonogram spotkań:
18 listopada 2023 r. godz. 12:30-14:30
25 listopada godz. 11-13
1 grudnia (piątek) godz. 17.00 – 18.00
2 grudnia godz. 11.00-13.00
9 grudnia godz. 11.00-13.00
16 grudnia godz. 11.00-13.00.

Patronem projektu jest Fundacja Totalizatora Sportowego.

Zgłoszenia: biuro@centrum-psychologiczne.net

Źródło: profil Facebook SDS

8 listopada 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185055

Skip to content