Wielka Liga Czytelników – konkurs

Wielka Liga Czytelników – konkurs

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu zachęca do udziału w VII Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników – projekt ten wpisuje się w politykę upowszechniania czytelnictwa, krzewienia zamiłowania do literatury.

Do konkursu mogą zgłaszać się szkoły podstawowe oraz biblioteki publiczne z całej Polski, z województw, w których działają koordynatorzy wojewódzcy i z powiatów, w których działają koordynatorzy powiatowi. Biblioteki publiczne mogą zgłosić do konkursu dowolną liczbę swoich filii.

Uczniowie zbierają sprawności na podstawie przeczytanych książek (testy, zadania będą dostępne na platformie po zgłoszeniu placówki do projektu).

Konkurs przebiega w trzech etapach:

1) Etap pierwszy (szkolny/biblioteczny) – indywidualne zdobywanie sprawności czytelniczych w szkołach podstawowych i bibliotekach publicznych – od 23.10.2023 do 1.03.2024 r.
2) Etap drugi (test kwalifikacyjny) – test indywidualny w szkołach podstawowych i bibliotekach publicznych – 14.03.2024 r.
3) Etap trzeci – test ogólnopolski drużynowy online (finał) – 9.05.2024 r.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie:

https://www.wielkaliga.pl/ oraz
https://pbw.katowice.pl/index.php/1250-ogolnopolski-projekt-wielka-liga-czytelnikow-w-roku-szkolnym-2022-2023(także formularze zgłoszeniowe).

Wykaz koordynatorów powiatowych województwa kujawsko-pomorskiego

Chętni uczestnicy, którzy nie znajdują w tabeli swojego powiatu, proszeni są o kontakt na adres: kujawsko-pomorskie@wielkaliga.pl

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

 

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185055

Skip to content