“Wielcy Polacy” – rejonowy etap w Grudziądzu

“Wielcy Polacy” – rejonowy etap w Grudziądzu

„Wielcy Polacy” – zakończenie etapu rejonowego w Grudziądzu

Bohater Polski Niepodległej Marian Rejewski – życie, dzieło i pamięć na tle historii Polski XX i XXI wieku – taki tytuł nosiła już VII edycja Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu „Wielcy Polacy”. W siedmiu placówkach odbyły się etapy szkolne, a etap rejonowy miał miejsce w Szkole Podstawowej nr 11 w Grudziądzu. Uroczyste podsumowanie rejonowego etapu, wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań nastąpiło 26 lutego 2019 r. w Urzędzie Miasta w Grudziądzu. W spotkaniu uczestniczyli Naczelnik Wydziału Edukacji w Grudziądzu Sławomira Gajewska, przedstawiciel Wydziału Oświaty Kamila Wiśniewska, ks. dr Paweł Nowogórski, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie. Uroczystość prowadziła przewodnicząca rejonowej komisji Dorota Andrzejewska, nauczyciel konsultant KPCEN w Toruniu. Etap wojewódzki odbędzie się 21 marca 2019 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Nagrodę z zajęcie I miejsca – rower – otrzymał Maciej Czarnecki. II miejsce zajął Dawid Wojdyło – obaj są uczniami Gimnazjum im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Wąbrzeźnie. Tomasz Wolentarski ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Grudziądza zajął miejsce III. Opiekunami uczniów byli Małgorzata Rutkowska, Piotr Matuszewski oraz Beata Makowska. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się także: Daniel Pelka ze Szkoły Podstawowej w Jarantowicach(opiekun Piotr Matuszewski) i Agata Kurek z Publicznej Szkoły w Warlubiu (opiekun Jacek Kufel).W drugim etapie olimpiady brali udział także uczniowie ze szkół w Grucie, Zieleniu i Szkoły Podstawowej nr 2 w Wąbrzeźnie.

Gratulacje, dyplomy, nagrody (w tym albumy książkowe) uczniowie przyjęli z rąk organizatorów i fundatorów: prezydenta Grudziądza, ks. dr. Pawła Nowogórskiego, dyrekcji KPCEN w Toruniu oraz naczelnika Wydziału Edukacji. Spotkanie uświetnił fragment musicalu Piotruś Pan w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Zieleniu. Prezentowane przedstawienie w całości będzie można obejrzeć 14 czerwca w Wąbrzeskim Domu Kultury, na które zapraszają uczniowie z opiekunami.

Dorota Andrzejewska

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7163722

Skip to content