06 paź Wieczorne dyrdymałki. Kojące opowieści z muzyką na żywo w WOAK-u (15 października)
Po dniach pełnych codziennych emocji, wrażeń radości czy smutków Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza najmłodszych wraz z rodzicami do wspólnej relaksacji. Podczas spotkania zaczarujemy Was opowieścią, której towarzyszyć będą niezwykłe ćwiczenia i zabawy oraz przyjazne dźwięki muzyki tworzonej na żywo. Zdecydowanie będzie to czas wieczornego odpoczynku i niezwykłego, kojącego odprężenia.
UWAGA :
- spotkania płatne – 5 złotych (do wpłacenia na konto WOAK-u);
- sugerowany wiek uczestników 4-8 lat;
- spotkanie rozpocznie się 15 października o godzinie 17.00 i potrwa ok 40 min.;
- liczba miejsc ograniczona – limit uczestników – 12 osób;
obowiązuje rezerwacja miejsc przez formularz zgłoszeniowy na dole strony WOAK-u – TUTAJ; - zapisy do środy 13 października (do godz. 24.00).
WIĘCEJ INFORMACJI:
Agnieszka Zakrzewska – tel. 56 652 27 55
e-mail: agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl
Grzegorz Kaźmierski – tel. 56 652 27 55
e-mail: grzegorz.kazmierski@woak.torun.pl
Zajęcia poprowadzą:
Agnieszka Zakrzewska – pedagożka teatru, animatorka kultury, trenerka. Specjalistka ds. teatru w WOAK Toruń. Prowadzi autorskie cykle i pojedyncze warsztaty (również on-line) dla nauczycieli, kadr kultury oraz dla dzieci od lat 3, młodzieży i studentów, dorosłych, seniorów, grup międzypokoleniowych. Udziela konsultacji i innych form merytorycznego wsparcia grupom teatralnym i twórcom indywidualnym. Autorka i koordynatorka licznych przedsięwzięć teatralnych i wydarzeń kulturalnych. Instruktorka grup teatralnych ( Scena Kobiet – kobieca grupa teatralno-rozwojowa , Teatr po pracy dla dorosłych w każdym wieku , Laboratorium teatralne dla dzieci od lat 6, grupa teatralna UTW w Toruniu). Realizuje działania wspierające lokalne społeczności. Współautorka projektów Lato w teatrze w Toruniu – instruktorka projektów w Toruniu i Strzelnie. Prowadząc warsztaty pedagogiczno-teatralne współpracowała z Teatrem im. W. Horzycy, Teatrem Baj Pomorski w Toruniu oraz ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Absolwentka pedagogiki teatru (IT, UW), Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży (AST, Filia we Wrocławiu) oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. W trakcie certyfikacji 23. Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych w Warszawie.
Grzegorz Kaźmierski – muzyk oraz realizator dźwięku, animator kultury, teatrolog i filmoznawca. Specjalista ds. interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Absolwent teatrologii i filmoznawstwa na UKW w Bydgoszczy oraz filmoznawstwa i animacji kultury na UMK w Toruniu. Jako recenzent teatralny współpracował z Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu, Teatrem Baj Pomorski oraz ACKiS „Od Nowa”. Koordynował projekty kulturalne realizowane w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu.
Jest założycielem i liderem improwizacyjnego projektu muzyczno-poetyckiego 3. Piętro, którego debiutancki album „Improwokacja” ukazał się w czerwcu 2021 roku z ramienia Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Domu Literatury w Łodzi. Podejmował artystyczną współpracę z takimi instytucjami jak Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, Dworem Artusa czy studenckim Radiem Sfera. W 2019 roku ukazał się solowy album Grzegorza Kaźmierskiego „Improv”. Koncertował na wielu festiwalach, m.in.: Fala Poprzeczna w Gdańsku czy Ogólnopolskie Spotkania Poetów „Biała Lokomotywa” w Łazieńcu. Wraz z artystą wizualnym Tomaszem Wlaźlakiem tworzy projekty artystyczne zderzające muzykę eksperymentalną z nowymi mediami, a jako kompozytor współpracuje z reżyserką teatralną Aleksandrą Skorupą. Ich najnowszą wspólną realizacją jest spektakl „Królowa Maab”, którego premiera miała miejsce podczas Festiwalu Czasu Wolnego LABA w Warszawie. Jest także współzałożycielem duetu instrumentalnego Mlecze.
Kiedy: 15 października o godzinie 17.00
Gdzie: WOAK
6 października 2021 r.