Więcej zajęć dla Ukraińców w naszej e-Szkole

Więcej zajęć dla Ukraińców w naszej e-Szkole

Herb Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Do 25 lekcji tygodniowo wzrosła oferta Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej. Wśród zajęć dla ukraińskich dzieci i młodzieży m.in. matematyka, informatyka i geografia, a dla najmłodszych – edukacja wczesnoszkolna. Kontynuujemy także lekcje języka polskiego dla dorosłych. Początek codziennie o godzinie 10.20. Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, można do nich wracać także poza godzinami emisji.

Tydzień (16 maja) rozpoczniemy zajęciami języka angielskiego, które poprowadzi Tatiana Bobko (początek godz. 10.20). Nadzieja Hajduczenia opowie młodym Ukraińcom o naszym regionie (start 11). Na kolejne zajęcia języka polskiego dla dorosłych zaprosi Julia Szmigiro (godz. 11.40). Z królową nauk postara się zaprzyjaźnić dzieci Tatiana Kovalska (12.20-12.50). „Moje zainteresowania” – to temat lekcji języka polskiego dla młodzieży (początek 13.)

We wtorek (17 maja) od 10.20 do 11.30 język polski dla dorosłych, a o 11.40 lekcja informatyki z Yaną Pasko. Na spotkanie z fizyką zaprosi o 12.20 Natalia Yefymenko, a na biologię (godz. 13) Oksana Kawecka.

Środowe przedpołudnie (18 maja) odbędzie się pod znakiem języka angielskiego z Tatianą Bobko (start 10.20) i języka polskiego dla dorosłych (godz. 11). Matematykę od 11.40 poprowadzi Tatiana Kovalska. Zajęcia dla najmłodszych czekają od godz. 12.20, a na język polski dla dzieci zaprosi Iwona Trojanowska-Kopacz (początek 13).

W czwartek (19 maja) o 10.20 zapraszamy na język polski dla dorosłych. O pierwszej zasadzie termodynamiki opowie młodym Ukraińcom Natalia Yefymenko. Informatyka z Yaną Pasko czeka od godz. 11.40 (temat: Typy danych w Microsoft Excel). Na zajęcia plastyki zapraszamy od godz. 12.20, a na język polski dla dzieci i młodzieży od godziny 13.

Piątkowe (20 maja) zajęcia dla dzieci rozpoczniemy lekcją geografii z Oleksandrem Shandrą (godz. 10.20). Od 11 do 12.10 lekcja języka polskiego dla dorosłych. Nauka przez zabawę rozpocznie się o godzinie 12.20. Tydzień zakończymy lekcją biologii (początek godz. 13).

Plan zajęć dostępny na www.edupolis.pl

Zajęcia można oglądać na trzech kanałach:

 

Za techniczną stronę przedsięwzięcia odpowiada marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio.

Ukraińscy nauczyciele, którzy chcą do nas dołączyć i prowadzić lekcje w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej, mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej: eszkola@kujawsko-pomorskie.pl.

  Czytaj

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP, Zajęcia w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

16 maja 2022 r.

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,683,416