Wianki na Pałukach

pałac w Lubostroniu w otoczeniu zieleni

Wianki na Pałukach

Koncerty, biesiady przy ogniskach, wicie i puszczanie na wodzie wianków to najważniejsze atrakcje przygotowane przez marszałkowskie instytucje kultury na Noc Kupały. Wydarzenia odwołujące się do słowiańskiej tradycji organizują Muzeum Archeologiczne w Biskupinie i Pałac Lubostroń.Na terenie rezerwatu archeologicznego w Biskupinie w sobotę (22 czerwca) wystąpi zespół Svahy wykonujący tradycyjną muzykę Krajny, Pałuk i Kujaw. Trio znane jest również ze ścieżki dźwiękowej najnowszej ekranizacji „Znachora”. Przy ognisku snute będą opowieści z muzyką na żywo o dawnych  słowiańskich obrzędach. Własnoręcznie wykonane wianki zostaną puszczone na tafli Jeziora Biskupińskiego. W programie znalazły się również gry i zabawy dla dzieci.

Dźwięki akordeonów wypełnią salę rotundową klasycystycznego pałacu w Lubostroniu. W niedzielę (23 czerwca) w „Koncercie na powitanie wakacji” wystąpią akordeonista Stanisław Miłek i studenci klasy akordeonu Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.  W programie utwory Bacha, Piazzoli i Własowa. W drugiej części  biesiada, podczas której wykonywane będą tradycyjne wianki.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Fot.  Tomasz Czachorowski/eventphoto.pl dla UMWKP; Pałac Lubostroń
Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

21 czerwca 2024 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185057

Skip to content