WF z mistrzyniami

WF z mistrzyniami

08 Maj WF z mistrzyniami

Sześć mistrzyń sportu przyjedzie w czwartek (9 maja) do Włocławka, by poprowadzić lekcję wychowania fizycznego dla dziewcząt w ramach tegorocznej edycji akcji „Mistrzynie w Szkołach”, prowadzonej przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Wydarzenie wspiera samorząd województwa.

Zajęcia skierowane są do uczennic ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, bo właśnie w tym wieku notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wf. Spotkanie z mistrzyniami ma przekonać uczennice, że zajęcia sportowe nie są i nie muszą być nudne.

Tym razem Otylia Jędrzejczak zaprosiła do udziału w specjalnej lekcji wychowania fizycznego złotą medalistkę igrzysk w Rio de Janeiro Magdalenę Fularczyk-Kozłowską, dwie wielokrotne medalistki największych imprez w short tracku Natalię i Patrycję Maliszewskie, brązową medalistkę Mistrzostw Świata w sztafecie 4×400 metrów Martynę Dąbrowską oraz trzykrotną złotą medalistkę Igrzysk Paraolimpijskich i wielokrotną mistrzynię świata w pływaniu Joannę Mendak.

Na naszych zajęciach staramy się pokazać, że lekcja wf może być fajna, że warto uprawiać sport – mówi Otylia Jędrzejczak.

Głównym partnerem Fundacji Otylii Jędrzejczak, wspierającym program „Mistrzynie w szkołach”, jest Always #JakDziewczyna. To akcja społeczna wspierana przez miliony kobiet na całym świecie, która ma na celu podnoszenie poziomu pewności siebie wśród dziewcząt.

Zajęcia „Mistrzynie w Szkołach” potrwają kilka godzin, a w roli prowadzących wystąpią wykwalifikowani trenerzy personalni. Dzień zakończy się spotkaniem, na którym Otylia Jędrzejczak wraz ze swoimi gośćmi odpowiadać będzie na pytania dziewcząt. Uczestniczki akcji otrzymają atrakcyjne pakiety startowe.

Gospodarzem pierwszej tegorocznej odsłony akcji „Mistrzynie w Szkołach” będzie miasto Włocławek. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a impreza we Włocławku także z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego. Jest to kolejna akcja „Mistrzyń w Szkołach” której inaugurację zaplanowano w naszym województwie. W 2019 roku Otylia Jędrzejczak i pozostałe mistrzynie sportu spotkają się z uczennicami także w Starogardzie Gdańskim (31 maja) i Krakowie (4 czerwca).

Departament Sportu i Turystyki
i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Zajęcia projektu „Mistrzynie w szkołach” w Grębocinie (powiat toruński), fot. Andrzej Goiński

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.plLiczba odwiedzin:

2,621,521