Wernisaż wystawy „World Urban Art”

Wernisaż wystawy „World Urban Art”

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy„World Urban Art” to pierwsza w Polsce prezentacja prac twórców funkcjonujących w szeroko pojętej plastycznej sztuce miejskiej. Wydarzenie odbywać się będzie w Bydgoszczy w trzech bardzo charakterystycznych miejscach – Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury (od 19 maja do 28 lipca), Galerii i Domu Aukcyjnym przy ul. Jagiellońskiej 1 (od 10 czerwca do 29 czerwca) oraz w przestrzeniach biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Prezentowane będą prace artystów z różnych stron świata, reprezentujących różne style i formy zaangażowania w problematykę sztuki i koincydencji społecznej. Będziemy mogli spotkać się i podziwiać prace między innymi: Arkadiusza Andrejkowa – jednego z najbardziej znanych współczesnych polskich artystów (autora kilkudziesięciu prac w przestrzeni publicznej, reprezentanta Polski na Expo w Dubaju w 2022 roku), Linasa Domarackasa – pochodzącego z Litwy malarza, rzeźbiarza i scenografa, często wykorzystującego w swej twórczości wątki religijne (autora kultowej już warszawskiej Świętej Alei Patronów), Tima Roeloffsa – holenderskiego artysty, ambasadora kultury Berlina i rezydenta nieistniejącej już kultowej inicjatywy artystycznej Tacheles, pierwszego artysty związanego z Urban Artem, którego prace oficjalnie zaadoptował w swoich projektach dom mody Versace.

Ponadto pojawią się prace takich artystów jak: Banksy, Shepard Fairey, Txus Parras, S.C. Szyman, Omels i wielu innych. Specjalny hymn wydarzenia został przygotowany przez Tomasza Lipę Lipnickiego (Illusion, Lipali) oraz Jarosława Pijarowskiego.

Termin: 19 maja 2022 (czwartek), godz. 18:00

Honorowy patronat nad całością wydarzenia objął Prezydent Miasta Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Salon Hoffman i podwórko KPCK, pl. Kościeleckich 6 w Bydgoszczy, wstęp jest wolny.

Fot. KPCK w Bydgoszczy

6 maja 2022 r.

 

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7131428