Wernisaż wystawy „Przez lądy, morza, oceany… podróże Tony’ego Halika”

Wernisaż wystawy „Przez lądy, morza, oceany… podróże Tony’ego Halika”

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na wernisaż wystawy „Przez lądy, morza, oceany… podróże Tony’ego Halika”, który odbędzie się 12 czerwca o godzinie 17:00 w Muzeum Podróżników im. Tony’ego HalikaNa otwarciu ekspozycji obecna będzie wieloletnia partnerka słynnego podróżnika, współautorka i autorka programów telewizyjnych oraz wielu książek o tematyce podróżniczej – Elżbieta Dzikowska. 

Tony Halik – w rzeczywistości Mieczysław Sędzimir – przyszedł na świat 24 stycznia 1921 roku w Toruniu, dlatego w tym mieście w 2003 roku powstało Muzeum Podróżników, którego podstawą stały się eksponaty pochodzące z różnych stron świata, przywożone przez Tony’ego Halika i towarzyszkę jego podróży – Elżbietę Dzikowską.

W tym roku przypada 20. rocznica śmierci Tony’ego Halika, która stwarza okazję do zaprezentowania sylwetki i uczczenia pamięci tego znanego polskiego podróżnika. W magazynach muzealnych znajduje się duża ilość osobistych pamiątek Tony’ego Halika, dokumentów, nagród, fotografii, które będą mogły zilustrować jego życie. Będzie to również sposobność do zaprezentowania pasji zbieraczej Halika, który miał zamiłowanie do gromadzenia interesujących go przedmiotów, a w szczególności białej broni oraz nakryć głowy, zdobywanych podczas podróży po świecie.

Wstęp jest wolny!

Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika
Otwarcie 12 czerwca, godzina 17:00
Termin: 13 czerwca – 18 września 2018
Kurator: Magdalena Nierzwicka

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181665

Skip to content