Wernisaż wystawy pokonkursowej “Jestem wolny – jestem sobą”

Wernisaż wystawy pokonkursowej “Jestem wolny – jestem sobą”

Muzeum Okręgowe w Toruniu - logoMuzeum Okręgowe w Toruniu ma zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy trzeciej edycji konkursu plastycznego „Jestem wolny – jestem sobą” na plakat profilaktyczny, dotyczący problematyki uzależnień i radzenia sobie z różnymi zagrożeniami, skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat. Na trzecią edycję konkursu nadesłano aż 224 prace, które napłynęły od uczestników indywidualnych, szkół i różnych ośrodków artystycznych Torunia.

Jury konkursu obradowało 30 kwietnia 2024 roku pod przewodnictwem dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu – Aleksandry Mierzejewskiej. Prace plastyczne oceniano w czterech kategoriach wiekowych: 7–9 lat, 10–12 lat, 13–15 lat i 16–18 lat.

Jury przyznało cztery nagrody główne, osiem wyróżnień oraz Nagrodę Dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu. Kwalifikację do wystawy pokonkursowej otrzymało 210 prac.

Otwarcie wystawy pokonkursowej i udostępnienie jej zwiedzającym nastąpi 24 maja 2024 roku o godz. 12.00 w Piwnicy Gdańskiej Ratusza Staromiejskiego.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się przed wernisażem wystawy.

Wystawa czynna będzie do 13 października 2024 roku.

Wstęp na wystawę pokonkursową trzeciej edycji konkursu „Jestem wolny – jestem sobą” w Piwnicy Gdańskiej Ratusza Staromiejskiego jest bezpłatny we wszystkie dni tygodnia, podczas których ekspozycje są udostępniane zwiedzającym.

Serdecznie zapraszamy!

______________________

Wystawa pokonkursowa: „Jestem wolny – jestem sobą!”

Miejsce: Ratusz Staromiejski, Piwnica Gdańska

Termin: 24 maja – 13 października 2024

Wernisaż: 24 maja br., godz.12.00

Kuratorzy wystawy: Justyna Laskowska, Piotr Pietrucki

22 maja 2024 r.

Katarzyna Herman
k.herman@bptorun.edu.pl


| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181816

Skip to content