Wernisaż wystawy grafik w nieszawskim muzeum

Wernisaż wystawy grafik w nieszawskim muzeum

Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie

26 czerwca 2022 roku o godz. 15.00 w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie nastąpi otwarcie wystawy grafik profesor ASP w Warszawie pt. „Agnieszka Cieślińska-Kawecka. Ogród Przedziwny”.

Prezentowane prace ukazują otaczający nas świat przyrody, powiązany z życiem i przemijaniem człowieka. Obdarzone ludzkimi cechami kwiaty i liście, uświadamiają nam piękno, harmonię i inteligencję natury. W czasach ciągłego nasłuchiwania wojny i niepokoju chociaż na chwilę szukamy ukojenia i kontemplacji w otaczającej nas przyrodzie. Prezentowane grafiki skłaniają do refleksji i zastanowienia się nad sensem naszego życia.

Inspiracją do stworzenia cyklu grafik Ogród Przedziwny był „Hortus Eystettensis Book of plants” – niezwykły zbiór rycin o kwiatach, uprawianych w Eichstatt, największym XVI wiecznym niemieckim ogrodzie. Tytuł wystawy nawiązuje także do wiersza Leopolda Staffa. Tak jak w wierszu prace układają się w metaforę ludzkiego życia, skłaniając do dostrzegania jego jasnych stron. Prace zostały zrealizowane głównie w klasycznych technikach warsztatu graficznego.

 

Więcej informacji na stronie Muzeum

 

Źródło: muzeum.wloclawek.pl

Graf. muzeum.wloclawek.pl

24 czerwca 2022 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,687,272