Wejdź do gry. Wyrusz w trasę

Wejdź do gry. Wyrusz w trasę

KPCEN Bydgoszcz

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy opracowało grę miejską (dydaktyczną) W poszukiwaniu skarbu. Bydgoska opowieść wędrowca.

Trasa przywołuje wydarzenia i sylwetki historyczne. Jest w niej też ukrytych wiele elementów przyrodniczych, trochę muzyki i sztuki. Od czasu do czasu trzeba wykazać się orientacją w terenie szczególnie, jeśli chodzi o kierunki geograficzne, w tym między innymi znalezieniem właściwych współrzędnych. Do tego na pewno przyda się wędrowcom smartfon, a więc współczesne urządzenie, którym posługujemy się na co dzień. Droga, którą przejdziemy, jest jedną wielką zagadką. Obejmuje 15 ulic, 3 dzielnice, 2 parki, kilka utworów muzycznych, 3 murale i 3 gatunki drzew, które są pomnikami przyrody. Tekst jest tak napisany, że nie pojawia się w nim żadna z nazw. Trzeba samodzielnie do tego dojść, odgadnąć,  sprawdzić. Warto się na chwilę zatrzymać, rozejrzeć, porozmawiać o otaczających nas miejscach, ludziach, przyrodzie, sztuce.

Droga zachęca do rozmowy, dyskusji, swobodnego wypowiadania się i odkrywania, kształtuje postawy patriotyczne, rozwija kompetencje cyfrowe w zakresie wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych, buduje wiedzę i umiejętności logiczno-matematyczne, językowe, przyrodnicze (środowiskowe), muzyczne, przestrzenne, ruchowe, interpersonalne.

Całość skierowana jest do nauczycieli z uczniami (od klasy VII), rodziców z dziećmi, entuzjastów aktywnego spędzania wolnego czasu i poszukiwaczy skarbów. Trasa stanowi uniwersalne wyzwanie dla wszystkich. Wbrew pozorom nie jest długa. W zależności od przyjętego tempa może zająć 60-90 minut. Ma więc też charakter prozdrowotny.

Gra kończy się otwarciem sejfu i zdobyciem nagród.

Do pobrania:

Film: tiny.pl/7pjvr

Książka z opisem trasy: tiny.pl/7f9vn

Mapa: tiny.pl/7pjvl

Audiobook: tiny.pl/7f9vd

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164365

Skip to content