Weekend z kulturą nie kończy się w niedzielę

Weekend z kulturą nie kończy się w niedzielę

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Finałowy koncert festiwalu w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, spektakle w toruńskim Teatrze Horzycy, cykl spotkań w Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu, festiwal w klubie Od Nowa w Toruniu, wystawa w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu oraz kasting w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy to nasze propozycje na weekendowe spotkanie z kulturą.

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza na finałowy koncert pt. „IX Beethovena na finał” w ramach Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego w Koronie. Występ w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej, Chóru Opery Nova w Bydgoszczy, pod batutą Pawła Kapuły odbędzie się w piątek (9 października). Więcej informacji o wydarzeniu na stronie filharmonii.

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu zaprasza w weekend na dwa spektakle. W sobotę i niedzielę (10 i 11 października) odbędzie się widowisko „Być jak Thelma i Louise” inspirowane twórczością Ridleya Scotta, natomiast w sobotę (10 października) Teatr zaprasza na spektakl „Kariera Nikodema Dyzmy”. Więcej informacji tutaj.

W ramach projektu  „Literackie przygody młodych – gry fabularne w służbie książce” Książnica Kopernikańska w Toruniu organizuje serię spotkań, prelekcji, a także konkursy związane z tematyką gier komputerowych. Rozpoczynająca cykl transmisja online odbędzie się w poniedziałek (12 października). Konkurs „Czym jest dla Ciebie RPG?” zakończy się już w piątek (9 października). Więcej informacji o projekcie i konkursie tutaj.

A tymczasem jeszcze w piątek (9 października) w Książnicy Kopernikańskiej  odbędzie się spotkanie online z Marceliną Szumer-Brysz, autorką książki reporterskiej “Wróżąc z fusów. Reportaże z Turcji”. Materiał do obejrzenia na społecznościowym profilu instytucji.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy w poniedziałek (12 września) zaprasza miłośników muzyki i śpiewu, dorosłych i młodzież, na kasting do rozrywkowej grupy wokalnej „bdgVOICES” działającej przy KPCK od maja 2019 roku. Zespół wykonuje utwory z zakresu szeroko pojętej muzyki rozrywkowej. Więcej.

Od piątku 9 października w siedzibie Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu będzie można oglądać nową wystawę prac laureatów międzynarodowych konkursów graficznych zorganizowanych przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w latach 2008-2018.  Podsumowująca konkursy wystawa jest dla GiOPTD w Toruniu najważniejszym wydarzeniem roku i wielkim świętem grafiki dziecięcej. Więcej.

W Akademickim Centrum Kultury i Sztuki “Od Nowa” w Toruniu trwa  28. festiwal “Klamra” będący cyklem alternatywnych spotkań teatralnych.  W trakcie festiwalu są  prezentowane najnowsze spektakle przygotowane przez najlepsze polskie teatry niezależne. Najbliższy pokaz pt. „Allegro Agitate (utwór, który musi być wykonywany z niespokojną udręczoną miną)” odbędzie się w piątek (9 października) w wykonaniu Teatru Ósmego Dnia. Więcej informacji o programie festiwalu tutaj.

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Książnica Kopernikańska w Toruniu, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu są instytucjami kultury samorządu województwa.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. GiOPTD w Toruniu, Wystawa w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6895064