Weekend z kulturą

Aktorzy na scenie.

Weekend z kulturą

herb Województwa Kujawsko-Pomorskiego

„Tajemniczy ogród” od dnia premiery niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem. Teatr im. Wilama Horzycy zaprasza na kolejne spektakle sztuki wyreżyserowanej przez Sławomira Narlocha, które prezentowane będą od czwartku do niedzieli (14-17 marca).

 

Krzysztof Pastor jest autorem choreografii „Niebezpiecznych związków” – baletu, który pokaże Opera Nova. Przedstawienia w czwartek, piątek, sobotę i niedzielę (14-17 marca).

 

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu zaprezentuje „Piękną Lucyndę”. Spektakl, do którego scenariusz napisał Marian Hemar, teatr zaprezentuje od 14 do 17 marca.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa i stowarzyszenie Toruńskie Spacery Fotograficzne zapraszają na wernisaż wystawy zdjęć wykonanych podczas listopadowego pleneru fotograficznego w Nawrze. Wernisaż odbędzie się 14 marca.

 

Piątek i sobota (15 i 16 marca) w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy miną pod znakiem pieśni ludowych. 15 marca odbędzie się koncert Malwiny Paszek, która wykona pieśni ludowe z kilku regionów Polski. 16 marca odbędą się warsztaty śpiewu ludowego, które poprowadzi Malwina Paszek.

 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza na koncerty piosenek Anny German. Zaśpiewa je Agata Maciołek. Wokalistce będą towarzyszyć Leszek Miliński (fortepian), Michał Kwaśniak (skrzypce) i Krzysztof Sypek (kontrabas). Koncerty w sobotę (16 marca) o 17. i 19.

 

Muzeum Etnograficzne w Toruniu organizuje (16 marca) warsztaty rękodzieła „Sobota z jajem”, a niedzielę (17 marca) „Kiermasz wielkanocny”.

 

Samorząd województwa prowadzi 16 instytucji kultury, które oferują szeroki repertuar propozycji kulturalnych.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP – „Tajemniczy ogród” 

 

15 marca 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181420

Skip to content