Weekend z kulturą

Kobiety w kolorowych strojach na scenie, na pierwszym planie uśmiechnięta kobieta w spódnicy w kwiaty stoi z ręką podniesioną do góry

Weekend z kulturą

“Jak jest zima to musi być zimno” – to cytat z filmu Stanisława Barei, który znają nie tylko miłośnicy twórczości reżysera. Teatr im. Wilama Horzycy przygotował propozycję w klimacie mistrza polskiej komedii. Od czwartku do niedzieli (22-25 lutego) na scenie prezentowany będzie spektakl „Bareja wieczorową porą”.

W Filharmonii Pomorskiej w piątek (23 lutego) wystąpi wirtuoz skrzypiec Vadim Brodski. Towarzyszyć mu będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej pod dyrekcją Mykola Diadiura. Muzycy wykonają utwory, autorami których są Victoria Polevá, Camille Saint-Saëns i Felix Mendelssohn-Bartholdy.

Opera „Czarodziejski flet”, skomponowana przez Wolfganga Amadeusza Mozarta, to propozycja Opery Nova. Zostanie zaprezentowana w sobotę, niedzielę i wtorek (24, 25 i 27 lutego).

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy proponuje wieczór z muzyką folkową. W sobotę (24 lutego) zagrają dwa zespoły Svahy i Chrust.

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na wykład „Pieniądz w sztuce”.  Odbędzie się w niedzielę (25 lutego).

W Muzeum Etnograficznym w Toruniu odbędzie się dwunaste spotkanie wytchnieniowe dla kobiet “Regeneracja na wystawie”. W niedzielę (25 lutego) uczestniczki porozmawiają o dawnych sposobach leczenia i medycynie ludowej.

Samorząd województwa prowadzi 16 instytucji kultury, które oferują szeroki repertuar propozycji kulturalnych.

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

Galeria Sztuki „Wozownia” w Toruniu

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

Ośrodek Chopinowski w Szafarni

Pałac Lubostroń w Lubostroniu

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Książnica Kopernikańska w Toruniu

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu

Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Piotr Nykowski, Bareja wieczorową porą

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

23 lutego 2024 r.

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023688