Weekend z kulturą

Weekend z kulturą

Województwo Kujawsko-PomorskieMiłośnicy amerykańskiego kina z radością przyjmą zaproszenie Opery Nova, która w najbliższy weekend zaprezentuje „Bulwar Zachodzącego Słońca”. Musical będzie pokazywany od czwartku do niedzieli oraz we wtorek (8-11 i 13 lutego).

Przygodę z innym gatunkiem muzycznym proponuje Filharmonia Pomorska. Projekt ABBA Symfonicznie, to podróż do epoki disco z lat siedemdziesiątych. Publiczność usłyszy największe przeboje szwedzkiego zespołu w piątek i sobotę (9 i 10 lutego).

Teatr im. Wilama Horzycy zaprasza na „Tajemniczy ogród”. Autorem scenariusza, tekstów piosenek i reżyserem sztuki jest Sławomir Narloch, a autorem muzyki Jakub Gawlik. „Tajemniczy ogród” będzie prezentowany od czwartku do niedzieli (8-11 lutego).

Serial komediowy „Przyjaciele” cieszy się dużą popularnością, mimo że od premiery minęło 30 lat. Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w sobotę i niedzielę (10 i 11 lutego) zaprasza na nieautoryzowaną muzyczną parodię serialu.

W Galerii Sztuki „Wozownia” w piątek (9 lutego) zostanie otwarta wystawa „Biuro Poszukiwań Surrealistycznych” Mariuszy Figli. Clou wystawy są przede wszystkim ręcznie wykonane kolaże, powstałe w całości z fragmentów książek wydanych do 1990 roku i znalezionych w wyniku zbiegu okoliczności (na śmietnikach, targowiskach, kiermaszach, w opuszczonych budynkach etc.) – czytamy w informatorze wystawy.

Ośrodek Chopinowski w Szafarni podsumuje pracę dzieci uczestniczących w zajęciach wokalnych. Koncert  „Szafarskie talenty” odbędzie się w sobotę (10 lutego).

Pałac Lubostroń zaprasza na „Koncert walentynkowy”. Wystąpią Małgorzata Grela (sopran), Aneta Nurcek (mezzosopran), Michał Kuzimski (fortepian) i studentki Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Koncert odbędzie się w niedzielę (11 lutego).

W piątek (9 lutego) w Galerii Dworzec Zachodni zostanie otwarta wystawa prac Kai Soleckiej „Anemoi-Wiatr”.

Zobacz: Finezja chwili (wystawa malarstwa).

 

Samorząd województwa prowadzi 16 instytucji kultury, które oferują szeroki repertuar propozycji kulturalnych.

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

Muzeum Etnograficzne im. prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Książnica Kopernikańska w Toruniu

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. „Bulwar Zachodzącego Słońca” – Opera Nova

9 lutego 2024 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7190250

Skip to content