Weekend z kulturą

Weekend z kulturą

Województwo Kujawsko-PomorskiePowieść „Tajemniczy ogród” poznało wiele pokoleń czytelników. Teraz do tajemniczego ogrodu zaprasza Teatr im. Wilama Horzycy. Premierowe przedstawienie odbędzie się w najbliższą sobotę (3 lutego).

„Tajemniczy ogród” jest pierwszą tym roku premierą przygotowaną przez toruński teatr. Spektakl wyreżyserował Sławomir Narloch. W rolę głównej bohaterki Mary wcieli się Ada Dec. Reżyser w podcaście Ucho Horzycy podkreśla, że „Tajemniczy ogród” jest przedstawieniem familijnym – skierowanym przede wszystkim do dzieci, a także do dorosłych. To nie tylko oddziałująca na wyobraźnię bajka, którą miło ogląda się w teatrze. Spektakl ma także zachęcać do dyskusji i rozmów w rodzinnym gronie. „Tajemniczy ogród” będzie prezentowany od 4 do 11 lutego.

W piątek (2 lutego) w Filharmonii Pomorskiej zagra Simon Zhu – zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Niccolò Paganiniego w Genui (2023). Muzyk wykona kompozycje Aleksandra Tansmana, Antonio Vivaldiego, Krzysztofa Pendereckiego i Dariusa Milhauda. Z wirtuozem skrzypiec wystąpi Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis pod dyrekcją Tomasza Tomaszewskiego. 

Opera Nova na nadchodzący weekend (2-4 lutego) przygotowała „Bulwar Zachodzącego Słońca” – musical będący adaptacją filmu Billy’ego Wildera. Musical będzie prezentowany również od środy (7 lutego) do niedzieli (11 lutego).

Wieczory z kryminałem proponuje Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu. Publiczność obejrzy „Morderstwo dla dwojga” w piątek, sobotę i niedzielę (2-4 lutego).

Muzeum Etnograficzne w Toruniu organizuje „Potańcówkę karnawałową z kapelą Hray Bery”. Muzycy wykonują tradycyjną muzykę taneczną Galicji Wschodniej zrekonstruowaną na podstawie archiwalnych nagrań zebranych przez ukraińskich badaczy twórczości ludowej. Potańcówka odbędzie się w sobotę (3 lutego).

Samorząd województwa prowadzi 16 instytucji kultury, które oferują szeroki repertuar propozycji kulturalnych.

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

Galeria Sztuki „Wozownia” w Toruniu

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

Ośrodek Chopinowski w Szafarni

Pałac Lubostroń w Lubostroniu

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Książnica Kopernikańska w Toruniu

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu

 

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP; „Tajemniczy ogród” w Teatrze im. Wilama Horzycy

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

2 lutego 2024 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7183183

Skip to content