Weekend z kulturą

Weekend z kulturą

Województwo Kujawsko-PomorskieKsiążka „Chłopki. Opowieść o naszych babkach” została bestselerem wydawniczym 2023 roku. Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na spotkanie z autorką publikacji Joanną Kuciel-Frydryszak. Odbędzie się ono w piątek (26 stycznia) o 18.00.

Również Opera Nova proponuje publiczności podróż do świata literatury. Od czwartku do niedzieli (25-28 stycznia) w bydgoska opera zaprasza na przedstawienie baletowe „Alicja w Krainie Czarów”. Autorem libretta i choreografii jest Robert Bondara – kompozytorem Przemysław Zych. Na scenie pojawi się cały zespół baletowy Opery Nova. Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny pokaże „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry. Spektakl prezentowany będzie od czwartku do niedzieli (25-28 stycznia).

„Dropie” w reżyserii Marcina Libera to propozycja Teatru im. Wilama Horzycy. Komedia zostanie zaprezentowana w piątek, sobotę i niedzielę (26-18 stycznia) na Scenie na Zapleczu. Filharmonia Pomorska organizuje koncert „Z batutą i humorem”. W programie arie i duety z oper i operetek. Koncert odbędzie się w piątek (26 stycznia).

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury zaprasza na premierę koncertową albumu „De Revolutionibus MMXXIII” toruńsko-grudziądzkiej grupy Voices Of The Cosmos. Twórcy korzystają m.in. z oryginalnych  dźwięków odbieranych przez radioteleskopy. Koncert odbędzie się 27 stycznia o 18.

Samorząd województwa prowadzi 16 instytucji kultury, które oferują szeroki repertuar propozycji kulturalnych.

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

Galeria Sztuki „Wozownia” w Toruniu

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

Ośrodek Chopinowski w Szafarni

Pałac Lubostroń w Lubostroniu

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Książnica Kopernikańska w Toruniu

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu

Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu

 

Fot. Opera Nova; Alicja w Krainie Czarów

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

26 stycznia 2024 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189547

Skip to content