Weekend z kulturą

Weekend z kulturą

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Wiosna się zbliża, powiewy cieplejszego powietrza nakłaniają do kontemplacji nad współgraniem człowieka z przyrodą oraz przemianom, jakim podlega natura. Odzwierciedleniem refleksyjnego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość są prace Bogdana Przybylińskiego, na których wystawę zapraszamy do Wozowni. W najbliższy weekend marszałkowskie instytucje kultury zachęcają do udziału w organizowanych przez siebie wydarzeniach, w programach ciekawe koncerty.

W najbliższy piątek (17 marca 2023 r.) Galeria Sztuki Wozownia zaprasza na wernisaż prac Bogdana Przybylińskiego „Ad Astra”. Ponad 200 prac wykładowcy Wydziału Sztuk Pięknych UMK zobaczymy na ekspozycji. Okazją do zorganizowania wystawy jest jubileusz 60-lecia działalności twórczej profesora.

Szczegółowe informacje na stronie

W Filharmonii Pomorskiej w piątek (17 marca) wspólnie zagrają muzycy Orkiestry Symfonicznej oraz studenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W programie koncertu “Symfonia hiszpańska” Édouarda Lalo orazSymfonia fantastyczna” Hectora Berlioza. Za pulpitem dyrygenckim stanie Mykoła Diadiura.  Inés Issel Burzyńska zagra solo na skrzypcach.

Szczegóły na stronie

W Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu w piątek, sobotę i niedzielę (17-19 marca) „Noce i dnie” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Szczegóły na stronie teatru. Na deskach teatru w piątek (17 marca) także „Ćwiczenia stylistyczne”.

Opera Nova w Bydgoszczy w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę (17-19 marca) zaprasza na niemiecką operę w dwóch aktach „Czarodziejski Flet”. Więcej na stronie opery.

Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza na recital fortepianowy w wykonaniu Marcina Pająka. Sale ośrodka w sobotnie popołudnie (18 marca) wypełni “Sonata fortepianowa” Mozarta i Schuberta, “Polonez fantazja” Chopina oraz “Pour le piano” Clauda Debussy.

Bilety można kupić na stronie szafarnia.art

Dowcipny musical Machiavelli ponownie w toruńskiej realizacji. Teatr Muzyczny zaprasza w piątek i sobotę (17 i 18 marca). Bilety i informacje na stronie Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Wojtek Szabelski, Noce i Dnie, Teatr im.Wilama Horzycy w Toruniu
Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

16 marca 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016731