Weekend z kulturą

Weekend z kulturą

Województwo Kujawsko-Pomorskie

W teatrze im. Wilama Horzycy w najbliższą sobotę (14 stycznia 2023 r.) premiera spektaklu „Pola Negri. Fabryka snów”. Wśród propozycji kulturalnych na najbliższy weekend także „Zemsta nietoperza” i jubileuszowy koncert.

Przedstawianie w reżyserii Łukasza Czuja to opowieść o aktorce z polskiej prowincji, która osiągnęła światowy sukces. „Pola Negri. Fabryka snów” to także historia narodzin show-biznesu. Przedstawienie z muzyką na żywo, skomponowaną przez Macieja Partykę, oscylującą wokół jazzu lat 20., swingu i współczesnego popu, zaskoczy ponadczasowością i uniwersalnością. Kontrowersyjne wybory i kompromisy przedstawione zostaną w zmieszanej z refleksją rozrywkowej formule fantazji scenicznej. Współautorem scenariusza  i autorem tekstów piosenek jest Michał Chludziński.

Opera Nova w piątek, sobotę i niedzielę (13.01 – 15.01) zaprasza na „Zemstę nietoperza” Johanna Straussa w reżyserii Grzegorza Bonieckiego. Kierownictwo muzyczne Maciej Figas.

Bilety dostępne na stronie opery

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy świętuje jubileusz 70-lecia i z tej okazji zaprasza na wyjątkowy koncert inaugurujący uroczyste obchody.

Więcej informacji w naszym materiale 70-lecie Filharmonii Pomorskiej

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Fot. M. Chełminiak, Zemsta nietoperza, Opera Nova w Bydgoszczy
Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

13 stycznia 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185672

Skip to content