Weekend z kulturą

Weekend z kulturą

erb Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Nadchodzący weekend obfituje w wydarzenia kulturalne, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Filharmonia Pomorska im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy w niedzielę (13 lutego) rozbawi do łez znakomitą komedią o prawdziwej przyjaźni „Wiesz, że wiem (impresaryjne)”. Więcej na stronie. Również pozostałe marszałkowskie instytucje kultury przygotowały interesujące wydarzenia na najbliższy weekend.

W piątkowy wieczór (11 lutego) w murach Filharmonii Pomorskiej zabrzmi „Jezioro Łabędzie” pod batutą Rossena Gergova. Więcej na stronie. Miłośników poezji śpiewanej zapraszamy na koncert zespołu „Stare Dobre Małżeństwo”, który odbędzie się w sobotę (12 lutego). Informacje na stronie. Najmłodsi również nie będą rozczarowani, w repertuarze filharmonii znajdziemy „Akademię WioliMisia” oraz „Od brzuszka do uszka maluszka”.

Bydgoska Opera Nova w sobotę i niedzielę (12 i 13 lutego) zaprasza na jedno z najważniejszych dzieł Czajkowskiego balet „Dziadek do orzechów”. Szczegóły na stronie.

Fanów czarnych komedii Teatr Wilama Horzycy zaprasza w piątek, sobotę i niedzielę (11-13 lutego) na spektakl „Napis” w reżyserii Pawła Paszty. Szczegóły na stronie.

Na deskach Teatru Muzycznego w Toruniu – „Once” – wzruszająca miłosna opowieść. Spektakl grany będzie w niedzielę (13 lutego). Szczegóły na stronie.

W piątek (11 lutego) w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy –  Jazz u Hoffmana. Melomani posłuchają muzyki z płyty Jacka Pelca „On The Road”. Zagrają: Kuba Kujawa – gitary, Grzegorz Nadolny – gitary basowe, Jacek Pelc – perkusja. Więcej informacji na stronie. W KPCK można zobaczyć również wystawę fotograficzną „Staroobrzędowcy – religia niewymarła”. Ekspozycja dostępna dla zwiedzających do 28 lutego. Informacje na stronie. 

Także w piątek (11 lutego) Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza dorosłych na eksperyment słowno-muzyczny „Inhalator Dźwięków”. Formularz zgłoszeniowy na stronie. W repertuarze WOAK inspirujące zajęcia także dla dzieci. Najmłodszym, w piątek (11 lutego), oferuje „Wieczorne Dyrdymałki”. Szczegóły na stronie.

W Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu ostatnia okazja do zobaczenia wystawy obrazów Zbigniewa Wypijewskiego „Zbuntowanego malarstwa”. Ekspozycja zostanie zamknięta 13 lutego. Szczegóły na stronie.

W Galerii Sztuki Wozownia w piątek (11 lutego) wernisaż wystawy „Creatio ex Machina. Wewnętrzne światy sieci neuronowych”. Informacje na stronie.

„W odmowym zaciszu” to wystawa, którą można oglądać od 4 lutego w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Ekspozycja jest udostępniona dla oglądających do 15 marca, od poniedziałku do piątku. Więcej na stronie.

Pałac Lubostroń wprowadzi w miłosny nastrój koncertem walentynkowym. W niedzielę (13 lutego) w pałacu wystąpią Agnieszka Piass – sopran, Bartłomiej Tomaka – bas, studenci klasy śpiewu, Dorota Demidowicz – fortepian. W programie m.in. R. Strauss, J. Offenbach, N. Dostal. Informacje na stronie.

Urząd Marszałkowski jest organem prowadzącym dla 16 instytucji kultury w województwie kujawsko-pomorskim. Poza wymienionymi powyżej, są to również:

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Andrzej Makowski dla Opera Nova w Bydgoszczy

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

11 lutego 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023437