Weekend z kulturą

Weekend z kulturą

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Czy warto poświęcać siebie w imię niesatysfakcjonującej i marnie płatnej pracy? Jak zasłużyć na awans społeczny i finansowy? Odpowiedzi na te pytania szukać można w najbliższy weekend (20-21 lutego 2021 r.) na wirtualnej scenie toruńskiego Teatru Horzycy, gdzie widzom zaprezentowany zostanie premierowy spektakl pt. „Podwyżka”. Dla miłośników sztuki i kultury w nadchodzących dniach odbędzie się także szereg innych wydarzeń, na które serdecznie zapraszamy!

Już dziś (18 lutego) w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu nastąpi premiera spektaklu „Podwyżka”. Widowisko powstało na podstawie tekstu Georges’a Pereca, którego bohater stara się wyrwać z roli niezauważalnego trybika w ogromnej korporacyjnej machinie. Postanawia rozpocząć starania o podwyżkę. Na jego drodze stają jednak nieznośne myśli, które sprawiają, że zadanie to okazuje się bardzo trudne.

Spektakl obejrzymy już w najbliższy weekend (20-21 lutego) o godzinie 17.00. Odbędzie się on w formie online za pośrednictwem platformy Zoom.  Pierwsze dwa  występy (18 i 19 lutego) będą miały charakter zamknięty, bilety na pozostałe nabyć można na stronie instytucji.

Wielbicieli sztuki teatralnej zainteresować może także grany przez Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu spektakl „Najbliższe przyjaciółki”. Smutną i jednocześnie zabawną tragikomedię opowiadającą o kobiecej przyjaźni będzie można podziwiać siedząc na widowni. Dostępne są jeszcze bilety na niedzielny spektakl, które można nabyć na stronie teatru.

Na „Operowy zawrót głowy” zaprasza natomiast Opera Nova w Bydgoszczy. Mający charakter edukacyjny występ, gdzie bohaterami są m.in. Kropka i Wykrzyknik odbędzie się na żywo 20 i 21 lutego o godzinie 17. Rezerwacja miejsc dostępna jest na stronie placówki.

Od dziś (18 lutego) w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy podziwiać można wystawę “Objawienie”. Dzieła Marcina Mariaka z dziedziny malarstwa i rzeźby prezentowane będą w Salonie Hoffmana. O godzinie 16.00 w ramach Teatru w Pudełku zaprezentowane zostanie przestawienie online “Lis i kozioł”, a w piątek (19 lutego) odbędą się warsztaty umuzykalniające “Hej Maluszku, nadstaw uszka”. Szczegóły na temat poszczególnych wydarzeń dostępne są na stronie instytucji.

Od piątku (19 lutego) w toruńskiej Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka będzie można obejrzeć kolekcję prac dziecięcych zatytułowaną “Kopernikowi na urodziny”, która prezentowana jest w filii ośrodka na ul. Kościuszki. W siedzibie Galerii przy Rynku Nowomiejskim prezentowana jest natomiast jubileuszowa wystawa grafiki warsztatowej uczniów ZSP w Bydgoszczy – GRAFICZNE POLE. Więcej informacji poznać można na stronie internetowej.

Dla zwiedzających pozostają otwarte także muzea. Do odwiedzenia swoich wystawa zapraszają Muzeum Etnograficzne w ToruniuMuzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku i Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Otwarta jest także część muzealna Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni.

Urząd Marszałkowski jest organem prowadzącym dla 15 instytucjami kultury w województwie kujawsko pomorskim. Poza wymienionymi powyżej, są to również:

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. „Podwyżka”, proj. Nika Tarnowska

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,750,489