Weekend z kulturą

Weekend z kulturą

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Spektakl Opery Nova i wystawa Helmuta Newtona udostępnione w sieci. Na te i inne wydarzenia dostępne on-line zapraszamy w ramach cotygodniowych spotkań z kulturą.

Opera Nova zaprasza miłośników twórczości operowej na stronę Teatru Wielkiego Opery Narodowej, gdzie można zobaczyć wybitne spektakle nie tylko będące klasyką gatunku. Wśród dostępnych widowisk „Operowy zawrót głowy” udostępniony przez bydgoską instytucję. Więcej informacji na stronie opery.

W sobotę (28 listopada) toruński  Teatr Horzycy zaprasza na spektakl on-line z okazji setnej rocznicy otwarcia polskiego teatru w Toruniu. Spektakl na podstawie sceny pożegnania Demeter i Kory z “Nocy listopadowej” Stanisława Wyspiańskiego będzie transmitowany na kanale społecznościowym instytucji.

W czwartek (26 listopada) Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie online z Martą Guzowską – pisarką, archeologiem z wykształcenia, doktorem nauk humanistycznych. Spotkanie połączone będzie z promocją jej najnowszej książki zatytułowanej „Wiedeń. Miasto najlepsze do życia”. Wydarzenie dostępne on-line na kanale społecznościowym instytucji. Ponadto placówka organizuje I Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Wandy Dobaczewskiej „Na chwałę słońca”, który ma na celu upamiętnienie twórczości  Wandy Dobaczewskiej, polskiej pisarki, poetki, publicystki, autorki sztuk dla teatrów kukiełkowych oraz animatorki kultury. Konkurs zostanie przeprowadzony w dniach 23 listopada  2020 roku do 30 marca 2021 roku. Rozstrzygnięcie nastąpi do 10 maja 2021 roku. Szczegółowe informacje na stronie internetowej instytucji.

W czwartek (26 listopada) bydgoskie Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w ramach cyklu edukacyjno-teatralnego „Teatr w ciemnym pokoju” przedstawi fragment tekstu Antoine De Saint- Exupery’ego pt. „Mały Książę”. Spektakl będzie transmitowany na kanale społecznościowym instytucji.

Na specjalnie utworzonej stronie toruńskie Centrum Sztuki Współczesnej udostępniło całą wystawę Helmuta Newtona „Lubię silne kobiety”. Odwiedzający mogą zapoznać się z kolekcją ponad 200 fotogramów Newtona. Wystawa została zorganizowana w ramach tegorocznej edycji festiwalu Energa Camerimage.

Opera Nova w Bydgoszczy, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy są instytucjami kultury samorządu województwa.

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Opera Nova w Bydgoszczy, Wizualizacja sceniczna spektaklu „Operowy zawór głowy”

Źródło:www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164963

Skip to content