Weekend z kulturą

Weekend z kulturą

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Koncert w ramach Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego w Filharmonii Pomorskiej, spektakle w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, warsztaty dla dorosłych w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, zwiedzanie Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce, festiwal książki  Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy to nasze propozycje na weekendowe spotkanie z kulturą.

Od dwóch tygodni trwa Bydgoski Festiwal Muzyczny w Koronie. W niedzielę ( 4 października) zapraszamy do Filharmonii Pomorskiej na koncert „Akademie für Alte Musik Berlin”. Wydarzenie będzie dostępne również online, na kanale YouTube FP. Festiwal zakończy się 9 października.  Więcej informacji na stronie filharmonii.

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu zaprasza w weekend na dwa spektakle. W piątek i sobotę (2 i 3 października) odbędzie się widowisko „Być jak Thelma i Louise” inspirowane twórczością Ridleya Scotta, natomiast w niedzielę (4 października) w trakcie spektaklu „W co się bawić?” będzie można posłuchać  kultowych utworów Wojciecha Młynarskiego. Więcej informacji na stronie teatru.

W każdy weekend października od piątku do niedzieli, będzie można zwiedzić  Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce w towarzystwie przewodnika. Przeniesione z terenu Doliny Dolnej Wisły i pochodzące z XVIII i XIX w. budynki gospodarcze i mieszkalne  stanowią najlepiej zachowany przykład obiektów architektonicznych charakterystycznych dla osadników olenderskich. Więcej.

„Improwizacja ruchu i symbolika ciała” to propozycja Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy dla dorosłych, którzy chcą w ramach warsztatów rozwijać  sprawność fizyczną przy jednoczesnym zwiększaniu świadomości własnego ciała. Cykl trzech spotkań rozpocznie się w najbliższą sobotę (3 października). Więcej.

W ramach dziewiątej edycji Festiwalu Książki Obrazkowej dla Dzieci „LiterObrazki” Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy przez cały październik zaprasza na cykl spotkań prowadzonych online. Festiwal, w sposób atrakcyjny dla młodych osób pokazuje dokonania polskich autorów, ilustratorów i wydawców. Najbliższe spotkania odbędą się w sobotę (3 października). Program wydarzeń dostępny tutaj.

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy są instytucjami kultury samorządu województwa.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Zapraszamy do Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce na zwiedzanie z przewodnikiem, fot. Daniel Pach

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6887654