Weekend z kulturą

Weekend z kulturą

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Premiera w  toruńskiej Horzycy, Bydgoski Festiwal Muzyczny w Filharmonii Pomorskiej, gala wręczenia nagród poetyckich w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy i wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu to nasze propozycje na weekendowe spotkanie z kulturą.

W Teatrze im. W. Horzycy w Toruniu odbędzie się premiera spektaklu „Cholernie mocna miłość” w reżyserii Aleksandry Jakubczak. Przedstawienie opowiada prawdziwą historię tragicznej miłości dwóch mężczyzn – młodego śpiewaka i żołnierza Wermachtu stacjonującego w Toruniu. Premiera odbędzie się w sobotę (19 września). Więcej informacji na stronie teatru.

W piątek ( 18 września) Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza na inaugurację 58. edycji Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego w koronie. W programie dziewięć koncertów, na których zabrzmią utwory Bacha, Mozarta, Beethovena, Pendereckiego, Kilara, Sinatry i Wodeckiego. Więcej.

W piątek (18 września) w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się gala wręczenia Nagrody Poetyckiej im. Kazimierza Hoffmana „KOS”. Nagroda – nawiązująca do tytułu utworu Hoffmana – statuetka KOSa, oraz nagroda pieniężna – przyznawane będą za najlepszy tom poetycki roku autorom, którzy w roku poprzedzającym wydali swój zbiór wierszy. Więcej.

Na pierwszy po przerwie wernisaż na Bulwarze Sztuki, zaprasza Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Podczas wernisażu odbędzie się performans Arlety Szatkowskiej. Wystawa pt. „ Trudne niebo” rozpocznie się w piątek (18 września) i potrwa do  11 października. Więcej informacji o wystawie na stronie CSW.

Przypominamy również o wydarzeniach organizowanych w naszym regionie, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Więcej informacji na temat wydarzeń tutaj i tutaj.

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Teatr im. W. Horzycy w Toruniu, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy są instytucjami kultury Urzędu Marszałkowskiego.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Wojtek Szabelski dla Teatru im. Wilama Horzycy, Teatr Horzycy w ten weekend zaprasza na premierę spektaklu „Cholernie mocna miłość”

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023785