Weekend z kulturą

Weekend z kulturą

W piątek (20 września) rozpoczyna się 57. Bydgoski Festiwal Muzyczny, przed nami także ostatni weekend Festynu Archeologicznego w Biskupinie. Wśród pozostałych propozycji na weekendowe spotkanie z kulturą znalazły się „Straszny dwór” w Operze Nova, koncert Festiwalu Cichej Muzyki i Święto Kapusty w Brukach Unisławskich (powiat chełmiński). Zapraszamy także na wydarzenia “Paszportu Turystycznego“.

Podczas inauguracji Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego zabrzmią dzieła Verdiego i Wagnera. W niedzielę (22 września) w wykonaniu artystów z Japonii Maniuchy Bikont – śpiew, Assafa Talmudiego –  fortepian, Miwy Yonashiro – śpiew i Seigo Matsunagi –  kontrabas zabrzmią śpiewy z regionu południowych wysp Japonii – Okinawy. Więcej na stronie filharmonii.

Rok 2019 obchodzimy jako Rok Stanisława Moniuszki. Z tej okazji premierą inaugurującą majowy Bydgoski Festiwal Operowy był „Straszny dwór”, jedna z polskich oper narodowych. Najbliższe jego inscenizacje odbędą się od czwartku do niedzieli (19-22 września). Spektakl reżyseruje Natalia Babińska, kierownictwo muzyczne przypadło Piotrowi Wajrakowi. Więcej na stronie opery.

W sobotę (21 września) w Brukach Unisławskich odbędzie się IX Święto Kapusty. W programie degustacje potraw z kapusty, rodzinne zmagania sportowe z kapustą, pokazy szatkowania i ubijania kapusty, występy grup artystycznych czy pogadanka o zdrowotnych właściwościach kapusty. Muzyczną gwiazdą imprezy będzie zespół Czerwone Gitary. Więcej na stronie gminy Unisław.

W niedzielę (22 września)odbędzie się pierwszy koncert jesiennej edycji IX Festiwalu Cichej Muzyki Wystąpi Zespół Wokalny Chóru Polskiego Radia w składzie: Liliana Pociecha – sopran, Dobromiła Lebiecka – alt, Paweł Fundament – tenor, Piotr Brajner – bas. W programie muzyka renesansu, także polskiego. Więcej nas tronie festiwalu.

Filharmonia Pomorska i Opera Nova są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016754