Weekend z kulturą

Weekend z kulturą

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy spektakle w toruńskich teatrach, koncerty w Muzeum Etnograficznym w Toruniu i Filharmonii Pomorskiej oraz warsztaty rodzinne w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza w weekend (14-16 lutego) na trzy inscenizacje spektaklu dla młodzieży „Tajemnica Tomka Sawyera”. Kolorowy i rozśpiewany musical na motywach powieści Marka Twaina przeniesie widzów w świat przygody i dobrej zabawy, choć nie zabraknie i historii niemal kryminalnych. Tak się bowiem dzieje, że Tomek Sawyer i jego przyjaciel Huck Finn próbują rozwikłać pewną mroczną zagadkę. Spektakl posiada walory edukacyjne, traktuje o uczciwości i prawdzie. Ze względu na żałobę narodową po śmierci Jana Olszewskiego każda inscenizacja zostanie poprzedzona minutą ciszy. Więcej na stronie teatru.

Walentynki w Filharmonii Pomorskiej odbędą się w piątek (15 lutego). Miłosne duety z oper Mozarta, Verdiego, Bizeta, Donizettiego, Pucciniego wykonają Orkiestra Symfoniczna FP pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego oraz soliści Iwona Socha (sopran) i Adam Zdunikowski (tenor). Więcej na stronie filharmonii.

Teatr Horzycy zaprasza nietypowe walentynki (15-16 lutego) ze spektaklem „Roberto Zucco” w reżyserii Leny Frankiewicz. Opowiada on o świecie, który stanął na krawędzi. Przewodnikiem po tym świecie jest Roberto Zucco, czyli morderca bez powodu. Dzięki niemu poznajemy społeczeństwo, które go wyprodukowało, społeczeństwo, w którym ustalane przez władzę reguły normy nie pasują już do tego świata. W mrocznej rzeczywistości jedynie tęsknota za miłością pozostaje czysta. Więcej na stronie teatru.

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza w sobotę (16 lutego) na potańcówkę karnawałową z Orkiestrą Taneczną Bonanza. Przeboje lat 20 i 30: tanga, fokstroty, walce, slowfoxy, a także polki i oberki, czyli tradycyjny repertuar taneczny miejskich i wiejskich potańcówek zagrają do tańca uczniowie wiejskich muzykantów: Jakub Zimończyk – harmonia 3-rzędowa, Zuzanna Zimończyk – trąbka, śpiew, Filip Majerowski – puzon, śpiew, Paweł Nowicki – perkusjonalia. Podczas potańcówki tradycyjne zabawy taneczne poprowadzi Marta Domachowska. Sala widowiskowa. Liczba miejsc ograniczona. Bilety: 25 zł – normalny, 20 zł – ulgowy. Zakupu biletów można dokonać w przedsprzedaży od 12 lutego oraz w dniu imprezy w kasie muzeum. Więcej informacji.

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na warsztaty rodzinne towarzyszące wystawie czasowej pt. „Europejskie makatki kuchenne”, które odbędą się w niedzielę (17 lutego). Podczas spotkania przybliżone zostanie powstanie motywów zdobniczych oraz technik wykonania makatek. W części warsztatowej uczestnicy zaprojektują i wykonają przy użyciu farb, kalki, stempli, nożyczek i piórka własną makatkę. Więcej na stronie muzeum.

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu, Filharmonia Pomorska, Teatr im. Wilama Horzycy i Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Mikołaj Kuras „Tajemnica Tomka Sawyera” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Toruniu

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6874189