Weekend z kulturą

Weekend z kulturą

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy wernisaż wystaw w Galerii Wozownia, „Księżniczkę czardasza” w Operze Nova, koncert jazzowy w Pałacu Lubostroń oraz koncert i spektakle karnawałowe.

Galeria Wozownia zaprasza w piątek (11 stycznia) na wernisaż dwóch wystaw: „Horyzont zdarzeń” Filipa Pręgowskiego i „Ponad zimą” Filipa Wolaka. Na pierwszą złożą się prace malarskie i graficzne inspirowane tęsknotą za światami istniejącymi niewyobrażanie daleko w przestrzeni kosmicznej. Podczas drugiej będzie można obejrzeć zdjęcia widziane z lotu ptaka. Więcej na stronie galerii.

Opera Nova w weekend (10-13 stycznia) zaprasza na inscenizację operetki Kalmana „Księżniczka Czardasza”. To arcydzieło gatunku powstawało w przededniu I wojny światowej. Libretto oddaje prawdę o zmieniającym się świecie: przemianach w obyczajowości, rozpadzie starych struktur społecznych. Realizacja Opery Nova sytuuje akcję sceniczną w Polsce międzywojennej. Więcej na stronie opery.

W niedzielę (13 stycznia) w Pałacu Lubostroń, podczas koncertu „poLUB…Jazz” wystąpi trio Rafała Gorzyckiego w składzie Tomasz Pawlicki – fet, elektronika, Kuba Ziołek – elektronika, gitara i Rafał Gorzycki – perkusja, fortepian. Muzycy wykonają utwory z albumu „Ensemble Tuning”. Więcej na stronie pałacu.

Zapraszamy także na wydarzenia karnawałowe, które odbędą się w najbliższy weekend z wojewódzkich instytucjach kultury: koncerty w Filharmonii Pomorskiej i Ośrodku chopinowskim w Szafarni, spektakl „Noc w Kosmosie” w Teatrze im. Wilama Horzycy. Więcej w materiale „Pomysły na karnawał”.

Galeria Wozownia, Opera Nova i Pałac Lubostroń są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot.Tymon Markowski, „Księżniczka Czardasza” w Operze Nova.

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7162064

Skip to content