Weekend pełen wydarzeń w Muzeum Okręgowym w Toruniu

dziedziniec Ratusza Staromiejskiego

Weekend pełen wydarzeń w Muzeum Okręgowym w Toruniu

Muzeum Okręgowe w Toruniu na najbliższy weekend (16-17 września) przygotowało dla Was bogatą ofertę kulturalną:

Piątek, 16 września

SPOTKANIE | Karolina Balewska „Prosto z Australii”, Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika

O godz. 18.00 w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika przeniesiemy się w piękne australijskie zakątki, gdzie przygoda czeka za każdym rogiem. Naszym przewodnikiem po Down Under będzie Karolina Balewska, autorka popularnego bloga „Moja Australia i Świat”.

Sobota, 17 września

Ale Kosmos - plakatPRZEGLĄD FILMÓW| Ale Kosmos! Kopernik w Domu Kopernika!, Dom Mikołaja Kopernika w Toruniu

W sobotę o godz. 12.00 przyjrzymy się dziełu Ewy i Czesława Petelskich o astronomie, w rolę którego wcielił się niezapomniany Andrzej Kopiczyński. Wstęp wolny po odebraniu wejściówki – dostępne już od 9 września w kasie Domu Mikołaja Kopernika. Gościem specjalnym spotkania będzie polski reżyser, scenarzysta i aktor – Janusz Petelski, prywatnie syn autorów filmu, ale także przede wszystkim świadek i uczestnik całego procesu powstawania dzieła.

 

 

 

WARSZTATY | „I tu Wisła mówiła do mnie po żydowsku” – odczytywanie nazw miejscowości w języku jidysz, Sala Kinowa w Ratuszu Staromiejskim

Podczas warsztatów o godz. 13.00 uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę na temat języka jidysz i poznają jego alfabet, usłyszą o księgach pamięci z dawnego woj. pomorskiego i spróbują odczytać nazwy okolicznych miejscowości zapisane w jidysz. Wydarzenie towarzyszy wystawie plenerowej prezentowanej na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego „Pełno ich nigdzie…”.

IMPREZA PLENEROWA| II Muzealny piknik militarny w ramach „Europejskich Dni Dziedzictwa”, Muzeum Twierdzy Toruń

Na dziedzińcu Muzeum Twierdzy Toruń w godz. 14.00-19.00 swoje dioramy tematyczne rozstawią grupy rekonstrukcji historycznej. Udzielą żywej lekcji historii z okresu II Rzeczypospolitej i II wojny światowej oraz wyjaśnią skomplikowane arkana sztuki wojennej. Nie zabraknie też wojskowej grochówki!

dziedziniec Muzeum Twierdzy Toruń

Dziedziniec Muzeum Twierdzy Toruń

III TORUŃSKA NOC MUZEÓW | Wydarzenie w ramach „Europejskich Dni Dziedzictwa”, Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów oraz Ratusz Staromiejski

Dla zwiedzających w godz. 18.00-22.00 udostępnione bezpłatnie zostaną dwa oddziały – Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów oraz Ratusz Staromiejski. W programie znajdziecie m.in. tematyczne prelekcje, spotkania oraz pokazy multimedialne. Dodatkowo wstęp na Wieżę Ratuszową w cenie promocyjnej!

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

A ponadto zapraszamy na wernisaże wystaw: Pełno ich nigdzie. Przywracanie pamięci o polskich Żydach w przestrzeni miejskiej – 14 września godz. 17:00, dziedziniec Ratusza Staromiejskiego oraz wystawy pokonkursowej Międzynarodowych Spotkań Plastycznych dla Dzieci i Młodzieży “Moja przygoda w Muzeum” – 16 września, godz. 12:00, sala wystaw czasowych (II piętro) w Ratuszu Staromiejskim.

Spędźmy wspólnie weekend w muzeum!

 

14 września 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7187188

Skip to content