Wędrująca ławeczka: Szydełkowy street art

Wędrująca ławeczka

Wędrująca ławeczka: Szydełkowy street art

Dwór Artusa - logo

Jak co roku specjalnie dla wszystkich sympatyków rękodzieła Dwór Artusa w Toruniu przygotował akcję szydełkowania w przestrzeni naszego pięknego miasta!

Wędrująca ławeczka jest projektem odwołującym się do tradycji ławek, które stawiano przed domem jako zaproszenie do spotkania i wspólnego działania. W tym roku Dwór Artusa zaprasza społeczność toruńskiej starówki do zajęć z obszaru street artu, w efekcie których rękodzieło stanie się na okres wakacji elementem dekoracyjnym miejskiej architektury. W planach jest zrealizowanie 4 spotkań animacyjnych w okresie lipiec-sierpień 2020.

15.07. (śr.), godz. 17.00: Jak podeprzeć Krzywą Wieżę? (Krzywa Wieża)
Pierwsze artystyczne wyzwanie będzie związane z jedną z najbardziej znanych toruńskich legend. W czasie spotkania wykonamy oryginale podpórki, którymi wzmocnimy chylącą się ku upadkowi Krzywą Wieżę.
Zajęcia gościnie współprowadzić będzie animatorka Asia Łagan – artusowa specjalistka od kreatywności.

29.07. (śr.), godz. 17.00: Różany ogród na Placu Rapackiego (Plac Rapackiego/ Fosa Staromiejska)
W czasie warsztatów w ogrodzie z różami na Placu Rapackiego uczestnicy wykonają kwieciste dekoracje ławeczek z kolorowych włóczek i drutu florystycznego.

12.08. (śr.), godz. 17.00: Płaszczyki dla żabek Flisaka (Stary Rynek/Poczta)
W trakcie spotkania na ławeczkach przed Pocztą na Starym Rynku przygotujemy z użyciem podstawowych technik szydełkowania wybrane elementy garderoby dla żabek z fontanny Flisaka. Płaszczyki będą wykonane z kolorowej włóczki i eksponowane na rzeźbach.

26.08. (pon.), godz. 17.00: Rajskie ptaki na zegarze przy Empiku (ul. Szeroka/ul. Królowej Jadwigi)
Podczas warsztatów na ławeczkach przed Empikiem przygotujemy z użyciem podstawowych technik szydełkowania kolorowe ptaki, którymi ozdobimy przestrzeń między trzema filarami zegara.

Projekt koordynuje pasjonatka rękodzieła – Ela Lewandowicz.

Kiedy:
Od 29.07.2020 środa | godz. 17.00
do 26.08.2020 środa | godz. 19.00

Gdzie:
Stare Miasto

Wstęp wolny!

Fot. Dwór Artusa w Toruniu

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164380

Skip to content