WebQuest w realizacji projektów edukacyjnych – zdalny kurs KPCEN w Toruniu

WebQuest w realizacji projektów edukacyjnych – zdalny kurs KPCEN w Toruniu

KPCEN Toruń

 

WebQuest w realizacji projektów edukacyjnych – zdalny kurs KPCEN w Toruniu

 

KPCEN w Toruniu, chcąc spełnić życzenia odbiorców wynikające z obecnej sytuacji epidemicznej, wychodzi z propozycjami szkoleń zdalnych. Kurs e-learningowy KPCEN w Toruniu, na którym nauczyciele dowiadują się, jak wykorzystać metodę WebQuest realizując projekty edukacyjne, miał już dwie edycje.

Szkolenie było skierowane do wszystkich zainteresowanych nauczycieli i umożliwiło im przede wszystkim poszerzanie kompetencji w zakresie realizacji projektów edukacyjnych.

Warto zaznaczyć, że pracy metodą projektu – metody ważnej, rozwijającej u uczniów kompetencje kluczowe, kompetencje miękkie i twarde oraz przygotowującej do funkcjonowania w późniejszym życiu zawodowym – można uczyć zdalnie z bardzo dobrym efektem, ponadto – to właśnie współpraca zdalna doskonale się sprawdza w realizowaniu projektów edukacyjnych.

Obecnie trwają zajęcia na dwóch edycjach kursu. Jedna grupa dowiaduje się, gdzie można zamieścić WebQuest i niebawem zakończy już szkolenie, druga pracuje nad drugim modułem w programie zajęć – WebQuest jako narzędzie realizacji projektów uczniowskich. Cykl zajęć podzielony został na kilka modułów tematycznych. Nauczyciele, korzystając z platformy Moodle KPCEN w Toruniu, przychodząc przez poszczególne części kursu, dowiadywali się o miejscu projektu edukacyjnego w podstawie programowej i poznali założenia ogólne metody WebQuest. Następnie ustalili z prowadzącą kurs Barbarą Iwanowską tematy projektów i omówili ich cele ogólne oraz szczegółowe. Na kolejnych etapach zaprezentowali przygotowane przez siebie projekty edukacyjne i dowiedzieli się, gdzie zamieścić przygotowane treści projektów i jak założyć blog. Końcowe moduły szkolenia to tworzenie WebQuestów i dokonanie podsumowań pracy metodą projektu z wykorzystaniem tego narzędzia.

Ukończenie szkolenia pozwoli nauczycielom na przygotowanie projektów edukacyjnych w systemie WebQuest, umieszczenie WebQuestów na blogach, zaowocuje tworzeniem nowych rozwiązań na potrzeby szkół oraz nawiązywaniem kontaktów i współpracy pomiędzy szkołami.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7162053

Skip to content