Webinarium „Byłem uchodźcą. Porozmawiajmy!”

Webinarium „Byłem uchodźcą. Porozmawiajmy!”

Webinarium „Byłem uchodźcą. Porozmawiajmy!”

labib logo

15 grudnia (środa) w godzinach 12.00-13.30 Stowarzyszenie Labib zaprasza na spotkanie z Elmim Abdim (Fundacja dla Somalii) i Piotrem Bystrianinem (Fundacja Ocalenie).

Webinarium realizowane jest w ramach projektu „Rozmowy przy wspólnym stole”, jednak do udziału w nim zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane tematyką spotkania – zwłaszcza edukatorki i edukatorów z bibliotek, szkół, organizacji pozarządowych, osoby prowadzące działania edukacyjne w lokalnych społecznościach.

Zarejestruj się już teraz!

Podczas webinarium:

  • posłuchacie historii osoby, która szukała w Polsce ochrony międzynarodowej i ją otrzymała,
  • dowiecie się, jak poprowadzić rozmowę z osobą z doświadczeniem uchodźczym w roli gościa,
  • odpowiemy na pytania związane z tematyką spotkania.

 

Organizatorzy uprzedzają, że podczas webinarium będą poruszane trudne tematy .

Gościem Stowarzyszenia Labib będzie Elmi Abdi – prezes Fundacji dla Somalii oraz Stowarzyszenia Somalijskiego w RP. Urodził się w Mogadiszu, z wykształcenia lekarz weterynarii, uciekł z Somalii po wybuchu wojny, w 1991 roku. Po 5 latach wędrówki przez Syrię i Rosję przyjechał do Polski. W 1997 roku otrzymał tu ochronę międzynarodową, a 7 lat później – polskie obywatelstwo. W 2005 roku powołał Stowarzyszenie Somalijskie w RP i jest jego prezesem do chwili obecnej. Od 2015 roku kieruje także Fundacją dla Somalii. W 2019 roku otrzymał tytuł Społecznika Roku Tygodnika Newsweek Polska „za wyjątkowe zaangażowanie w poprawę sytuacji i wizerunku migrantów w Polsce”.

Rozmowę poprowadzi Piotr Bystrianin – prezes Zarządu Fundacji Ocalenie pomagającej uchodźcom i imigrantom w Polsce. Z wykształcenia psycholog międzykulturowy i trener. W fundacji zajmował się organizacją zajęć dla dzieci w ośrodku dla uchodźców, pomocą psychologiczną dla cudzoziemców w Warszawie, rozwijaniem wolontariatu w fundacji, koordynacją warszawskiego Centrum Pomocy Cudzoziemcom oraz prowadzeniem programu „Witaj w domu” przeciwdziałającemu bezdomności i ubóstwu rodzin uchodźczych. Rozwija też współpracę z innymi organizacjami i prowadzi warsztaty.

Webinarium poprowadzi Bogna Mrozowska – koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Spotkanie potrwa około 1,5 godziny.

Osoby zainteresowane tematyką spotkania zachęcamy do obejrzenia nagrania webinarium „Porozmawiajmy o uchodźczyniach i uchodźcach”, które odbyło się 7 października br.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się wcześniej zarejestrować pod adresem:
https://frsi.clickmeeting.com/bylem-uchodzca-porozmawiajmy/register

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć, aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją należy zapoznać się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wypełnieniu formularza rejestracyjnego lub masz do nas pytania związane z tym webinarium – napisz lub zadzwoń: bogna.mrozowska@frsi.org.pl, 722-002-115.

Po spotkaniu nagranie webinarium zostanie zamieszczone na portalu biblioteki.org oraz na kanale FRSI na YouTube (https://www.youtube.com/c/fundacjafrsi).

Webinaria z cyklu „Rozmowy przy wspólnym stole” realizowane są w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

9 grudnia 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7337791

Skip to content