Webinar: Przemoc w internecie zostawia niewidzialne rany (25 lutego)

Webinar: Przemoc w internecie zostawia niewidzialne rany (25 lutego)

Myślisz, że wiesz co Twoje dziecko robi w sieci?

Prawie połowa polskich nastolatków doświadczyła agresji w Internecie, a 39% z nich nie powiedziało o tym nikomu.

To właśnie tutaj leży największy problem. Dla prawidłowego rozwoju dziecko potrzebuje stałej, bezpiecznej relacji. Tylko wtedy zbuduje prawidłowe więzi, nabierze poczucia własnej wartości, rozwinie potencjał. Środowisko opiekuńczo-wychowawcze, a więc przede wszystkim opiekun, który odpowiada na potrzeby dziecka, to inwestycja w przyszłość dziecka.

Słowa w Internecie mogą być nowiem jak niewidzialne naboje – nie powodują realnych siniaków, złamań czy okaleczeń ale zostają po nich ślady – w postaci lęków, samookaleczeń, depresji. Dorośli widzą dopiero skutki, ale nie zawsze łączą je z przemocą w Internecie, która często pozostaje niewidzialna i niesłyszalna.

Weź udział w bezpłatnym webinarze i dowiedz się od ekspertów, jak przeciwdziałać agresji i przemocy w sieci. W trakcie spotkania powiemy również, co zrobić, gdy dziecko stanie się ofiarą cyberprzemocy lub jej sprawcą.

Webinar jest częścią kampanii społecznej „Przemoc w internecie zostawia niewidzialne rany” prowadzonej przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Partnerem merytorycznym kampanii jest Państwowy Instytut Badawczy NASK. Zaś partnerem medialnym portal Interia.

Więcej na temat kampanii na www.jestemzsosorg.

Chcesz zadać pytanie? Wyślij je do 24.02.2021 w prywatnej wiadomości poprzez fanpage Stowarzyszenia https://www.facebook.com/wioskisos lub zadaj je w czacie na żywo podczas webinaru.

Spotkanie odbędzie się 25 lutego o godz. 18.25-19.25 i będzie transmitowane na żywo na fanpage’u Stowarzyszenia oraz na stronie głównej portalu Interia. Moderatorem spotkania będzie dziennikarka i przyjaciółka SOS, Paulina Chylewska.

Zachęcamy do odwiedzenia strony https://wioskisos.org/jestemzsos/ i przyłączenia się do akcji “Jestem z SOS” (#JESTEMZSOS)

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7034341