Webinar dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej

Webinar dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej

13 maja br. w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku nauczyciele wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w webinarze Uczące się dziecko w zdalnej edukacji.

W czasie spotkania poruszana była tematyka planowania aktywność wychowanków zmierzająca do realizacji celów edukacyjnych w warunkach zdalnej edukacji. Uczestnicy doskonalili swoje kompetencje w zakresie kierowania procesem uczenia się dzieci, zgodnie z mechanizmem tego procesu i przy zapewnieniu odpowiedniego wsparcia rodziny.

W ramach wymiany doświadczeń poruszano między innymi kwestie wsparcia uczenia się dziecka z zachowaniem jego niezależność – przyznania małemu człowiekowi prawa do popełniania błędów, do podejmowania kolejnych prób oraz przyjęcie przez rodziców roli partnera w działaniu, niedominującego i niekrytykującego za niepowodzenia. Ma to istotne znaczenie dla kształtującej się samooceny dziecka. Przydatne okazują się wskazówki nauczyciela, zawierające  informacje dotyczące poziomu zaangażowania rodziców w zadanie edukacyjne wykonywane prze dziecko.

Webinar poprowadziła Jolanta Kolibowska – nauczyciel konsultant KPCEN we Włocławku.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6890109