We włocławskich podstawówkach trwa „Tydzień Ulgi”

Dwaj uśmiechnięci chłopcy siedzą nad otwartą książką leżącą na stole, obok stoją książki, globus i kolorowe pisaki

We włocławskich podstawówkach trwa „Tydzień Ulgi”

Urząd Miasta Włocławek logo

Powrót do szkoły, po tak długim okresie kształcenia na odległość, to niełatwe. Dlatego też akcja, która trwa od 17 do 21 maja 2021 r., ma na celu podarowanie uczniom tygodnia bez sprawdzianów, odpytywania i zadań domowych. Wszystko to po to, aby obniżyć stres towarzyszący dzieciom na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczniów.

Pomysłodawcy kampanii z Uniwersytetu Jagiellońskiego głęboko wierzą, że łączy nas przekonanie o istotności różnych funkcji szkoły: edukacyjnej, społecznej, wychowawczej oraz miejsca integracji rówieśniczej. Dlatego w swojej kampanii apelują, aby przez jeden wyjątkowy tydzień szkoły mogły w pełni realizować swoje zadania nie związane bezpośrednio z procesem kształcenia. „Tydzień Ulgi” pozwoli też, aby edukacja w kolejnych tygodniach była efektywniejsza.

„Tydzień Ulgi” we Włocławku zorganizowały m.in.: SP 2, 5, 10 i 20. Więcej informacji na stronach internetowych poszczególnych placówek.

 

Źródło: wloclawek.pl

20 maja 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181612

Skip to content