Ważna postać w Dolinie Krzemowej z wykładami w Toruniu i Bydgoszczy

Ważna postać w Dolinie Krzemowej z wykładami w Toruniu i Bydgoszczy

Osiągnęła spektakularny sukces w Dolinie Krzemowej, jest założycielką i dyrektor generalną akceleratora biznesowego dla prowadzonych przez kobiety startujących firm technologicznych, liczącą się postacią w amerykańskim biznesie zaawansowanych technologii, prestiżowe media umieszczają ją na szczycie rankingów najbardziej wpływowych kobiet globu – Ari Horie, zaliczana do pięćdziesięciu najważniejszych osób, które zmieniają świat, na zaproszenie marszałka Piotra Całbeckiego przyjeżdża do Torunia i Bydgoszczy. Otwarte spotkania w najbliższe poniedziałek i wtorek. Zapraszamy.

Pochodzi z Japonii, ale od lat mieszka w Kalifornii, a jej Women’s Startup Lab, tak jak wiele firm Doliny Krzemowej, w tym Facebook, ma siedzibę w Menlo Park. Jest inwestorką, wspiera i promuje prowadzone kobiecą ręką startupy, pomagając początkującym przedsiębiorczyniom w znalezieniu dużych pieniędzy inwestycyjnych i doradców rynkowych, doradza w rozwoju osobistym. Jest osobą, której głos w tej kwestii się liczy, cenioną prelegentką i panelistką. O tym, że jest w tym naprawdę znakomita świadczy kolekcja tytułów i wysokich miejsc w rankingach przyznanych jej przez media – Women of Influence in Silicon Valley 2015 („Silicon Valey Business Journal”), 10 Visionary Women of 2014 (CNN), „Top 50 important people who transformed the world 2019” (Nikkei Business).

Ari Horie przyjeżdża to nas na zaproszenie marszałka Piotra Całbeckiego by wygłosić dwukrotnie wykład „Dlaczego Dolina Krzemowa? Ucz się na sukcesach i porażkach. Rola kobiet w innowacjach”, w ramach prowadzonego przez Urząd Marszałkowski (w partnerstwie z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika i Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym) projektu, w którym inwestorzy i przedsiębiorcy z Doliny Krzemowej dzielą się wiedzą i własnymi receptami na sukces w dziedzinie nowych technologii, efektywnej współpracy nauki i gospodarki, gospodarki opartej na wiedzy i generalnie rozwoju i wzrostu.

Będzie mowa o kobiecych klimatach w biznesie, więc zapraszamy przede wszystkim panie – studentki, przedsiębiorczynie, kandydatki na bizneswoman, słuchaczki uniwersytetów trzeciego wieku. To będą inspirujące, motywujące, na pewno ważne spotkania – zachęca gospodarz województwa.

Miejsca i terminy wykładów:

  • poniedziałek 8 kwietnia (9.30-12.30), Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu (sala Rady Wydziału),
  • wtorek 9 kwietnia (10-13), budynek Regionalnego Centrum Innowacyjności UTP w Bydgoszczy (sala C8).

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Women’s Startup Lab

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7136687