Warsztaty wsparcia psychologicznego dla rodziców

Warsztaty wsparcia psychologicznego dla rodziców

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży pn. „Profilaktyka wypalenia rodzicielstwem, czyli jak być rodzicem wystarczająco dobrym zamiast idealnym?”

Spotkanie odbędzie się 5 października 2018 r. (piątek) o godz. 16:00 w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy (ul. Kruszwicka 2/parter/). Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne zdolności.

Tematem spotkanie jest wypalenie rodzicielskie, które ogranicza możliwość normalnego funkcjonowania. Zwiększa ryzyko chronicznej depresji oraz innych psychicznych i fizycznych dolegliwości.

Bycie rodzicem jest skomplikowane i wspaniałe, trudne i cudowne jednocześnie. Zdarzają się momenty albo dni, kiedy jest udręką, to normalne. Warto, żebyśmy jako rodzice zdjęli sami z siebie presję, by być doskonałymi. I zadbali o siebie. Tylko tak możemy uniknąć wypalenia. Dla dobra nas samych i naszych dzieci.

Uczestnicy przekonają się, że najlepszym sposobem na wypalenie rodzicielskie jest profilaktyka. To może się wydawać trudne na początku, bo wymaga wdrożenia nowych nawyków i ustalenia granic. Ale ostatecznie na dłuższą metę jest łatwiejsze, tańsze i przyjemniejsze. A co ciekawe to, co jest profilaktyką jest także lekarstwem na wypalenie rodzicielskie.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w warsztacie!

Wstęp jest bezpłatny!

Program wydarzenia obejmuje warsztaty połączone z dyskusją.

Spotkanie poprowadzi psycholog Magdalena Dunajska.

Przewidziany czas spotkania – ok. 3 godziny.

Zgłoszeń dokonywać należy do 3 października 2018 r. u koordynatora programu „Zdolni znad Brdy” – Moniki Grzybowskiej, mail: tmg@palac.bydgoszcz.pl lub tel. 52 371 26 56 albo tel. kom. 533 18 23 26.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7129335