Warsztaty “Weekendowe laboratorium artystyczne”(27-28 X 2018 r.)

Warsztaty “Weekendowe laboratorium artystyczne”(27-28 X 2018 r.)

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza wszystkie osoby zainteresowane ciekawymi metodami warsztatowymi do udziału w zajęciach “Weekendowe laboratorium artystyczne”, które odbędą się 27-28 października 2018 r. Zapisy na warsztaty trwają do 19 października.

Adresaci:
Młodzież, dorośli, instruktorzy teatralni, instruktorzy domów kultury, nauczyciele i animatorzy kultury, osoby zainteresowane teatrem plastycznym oraz kreatywnymi metodami warsztatowymi.

Cel:
Poznanie inspirujących metod pracy przydatnych na lekcji lub w pierwszej fazie budowania spektaklu. Zdobycie praktycznych umiejętności tworzenia kreatywnej, niebanalnej, a zarazem prostej scenografii oraz kostiumów z szarego papieru. Poznanie nowych możliwości scenograficznych.

Program:
Weekendowe laboratorium artystyczne to dwa dni twórczej pracy połączonej z kreatywną zabawą. Zajęcia mają formę praktycznych warsztatów.
W sobotę podczas warsztatów instalacji artystycznych uczestnicy dowiedzą się, jak budować przestrzenne prace-instalacje z zaskakujących materiałów tak, aby jednocześnie była to praca dotycząca określonego tematu lub taka, z której można stworzyć scenariusz do etiudy teatralnej.
Drugi dzień poświęcony będzie warsztatom projektowania kostiumów z papieru metodą teatralną Leszka Mądzika. Uczestnicy, wykorzystując szary papier, stworzą kostiumy oraz scenografię teatralną. Weekendowe warsztaty zakończą się krótkim działaniem – improwizacją teatralną w stworzonych podczas zajęć kostiumach i scenografii.

Prowadzący:
Agnieszka Zakrzewska
– pedagog teatru, animatorka kultury, instruktorka teatralna. Specjalista ds. teatru i interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Przez ponad pięć lat zdobywała doświadczenie w pracy jako nauczyciel-instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury „Ochota” w Warszawie. Współpracowała z teatrami amatorskimi z Torunia i Warszawy. Realizowała projekty teatralne mające finał na ulicach oraz deskach teatrów Torunia i Warszawy. Absolwentka historii na UMK, pedagogiki teatru przy Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytucie Kultury Polskiej UW, a także Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w PWST w Krakowie, Filia we Wrocławiu. Ukończyła również Policealne Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu.

Harmonogram:
sobota 27 października 2018 r. w godz. 10.00-17.00 (z przerwą)
niedziela 28 października 2018 r. w godz. 9.00-16.00 (z przerwą)
Warsztaty obejmują 16 godz. dydaktycznych.

KIEDY 27-28 października 2018 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 19 października 2018 r.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8
CENA 70 zł

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA
Agnieszka Zakrzewska
e-mail: agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl
tel. 56 6522755

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6869168