Warsztaty w WOAK-u: Letnia przygoda z fotografią (14-16 lipca)

Letnia przygoda z fotografią

Warsztaty w WOAK-u: Letnia przygoda z fotografią (14-16 lipca)

Odbiorca:
Warsztaty adresowane są do młodych osób (od 12 do 18 lat), które są zainteresowane fotografią, uprawiają lub zamierzają uprawiać amatorską fotografię artystyczną.

Cel:
Nauczenie wykonywania obrazów fotograficznych z wykorzystaniem wybranych dawnych i współczesnych technik fotograficznych. Doskonalenie umiejętności komponowania obrazu fotograficznego, kadrowania, posługiwania się kontrastem i światłocieniem.

Program:
Pierwsza część warsztatów poświęcona będzie dawnym technikom fotograficznym. Na przykładzie luksografii uczestnicy poznają procesy fotochemiczne, na których opierała się dawna fotografia. Wykonane przez uczestników prace będą prezentowane na stronie internetowej i w mediach społecznościowych WOAK-u.

Podczas drugiej części warsztatów uczestnicy dowiedzą się wszystkiego, co jest dziś niezbędne początkującym fotografom: poznają budowę i podstawowe programy cyfrowego aparatu fotograficznego, a także rodzaje obiektywów, dowiedzą się czym jest czułość matrycy i jaka jest zależność między przysłoną obiektywu a czasem otwarcia migawki oraz jak uzyskać głębię ostrości. Dzięki tej elementarnej wiedzy bezstresowo rozpoczną swoją przygodę z fotografią.

Uwaga! Uczestnicy podczas warsztatów korzystają z własnego sprzętu fotograficznego lub aparatu fotograficznego w smartfonie.

Prowadzący:
Stanisław Jasiński
– fotografik i instruktor fotografii, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, specjalista ds. fotografii WOAK. W latach 2007-2009 był prezesem Okręgu Kujawsko-Pomorskiego ZPAF, pełnił funkcję przewodniczącego Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej ZPAF. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych, uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych krajowych i zagranicznych. Znawca historii fotografii oraz kolekcjoner zabytkowych aparatów i innych artefaktów związanych z tą dziedziną sztuki. Stanisław Jasiński publikuje artykuły teoretyczne i krytyczne w Fotografii, Krytyce Literackiej oraz Biuletynie Informacji Kulturalnej. Jest też organizatorem i kuratorem wystaw fotograficznych – m.in. Edwarda Hartwiga, Michała Kokota, Andrzeja Różyckiego, Wacława Wantucha.

Cena: 50,00 zł

Warsztaty obejmują 20 godz. dydaktycznych
Termin zgłoszeń i wpłat: do 7 lipca 2021 r.
Liczba miejsc ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń!

Zajęcia odbędą się w siedzibie WOAK przy ul. Szpitalnej 8 oraz (w zależności od warunków pogodowych) w przestrzeni toruńskiej starówki według harmonogramu:
Środa 14.07.2021 r. w godzinach 10:00-15:00
Czwartek 15.07.2021 r. w godzinach 10:00-15:00
Piątek 16.07.2021 r. w godzinach. 10:00-15:00

Dodatkowych informacji udzielają:

  • Weronika Droszcz, kierownik Działu Edukacji Kulturalnej
    tel.: 56 652 27 55,
    e-mail: weronika.droszcz@woak.torun.pl
  • Stanisław Jasiński
    tel.: 56 652 27 55,
    e-mail: stanislaw.jasinski@woak.torun.pl

 

24 czerwca 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,040,540