Warsztaty twórcze dla młodzieży “Prawie dorosłe piosenki” (17 października)

warsztaty twórcze Prawie dorosłe piosenki

Warsztaty twórcze dla młodzieży “Prawie dorosłe piosenki” (17 października)

Comiesięczne spotkania muzyczne dla młodzieży w wieku od 13 do 15 lat

Godziny zajęć od 12.00 do 13.00

WOAK w Toruniu zaprasza młodzież w wieku od 13 do 15 lat na warsztaty twórcze Prawie dorosłe piosenki. Młodzież będzie uczyła się śpiewać w różnych stylach muzycznych oraz występowania na scenie.

Uczestnicy zajęć będą pracowali nad prawidłową emisją głosu (skala dźwięku, modulacja, właściwa praca przepony, kształtowanie oddechu) i naturalną ekspresją ciała. Dowiedzą się, jak dobierać repertuar, aby utwory odpowiadały ich predyspozycjom. Nauczą się własnej interpretacji tekstów, poprawnej intonacji, dykcji i odpowiedniego stylistycznie frazowania.

Istotnym elementem zajęć będzie praca  nad swobodną, naturalną obecnością na scenie. Każdy będzie miał możliwość przygotowania się do udziału w konkursach i festiwalach piosenki m.in. poprzez pracę nad postawą sceniczną, naukę śpiewu do mikrofonu i oswojenie się ze oświetleniem scenicznym i estradowym.

Warsztaty odbywać się będą przy akompaniamencie pianina oraz podkładów muzycznych.

Zajęcia prowadzi: Erwin Regosz – muzyk, wokalista, kompozytor i autor tekstów, nauczyciel emisji głosu, główny specjalista ds. muzyki w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, gdzie zajmuje się pracą artystyczną i pedagogiczną,  prowadząc warsztaty: wokalne, teatralno-muzyczne, dla instrumentalistów, muzykoterapii, muzyki ciała i dźwięku naturalnego oraz dla ludzi pracujących głosem. Jako nauczyciel emisji głosu współpracował m.in. z Elżbietą Zapendowską, Grażyną Łobaszewską, Ewą Kossak. Jest uczestnikiem wielu warsztatów i kursów, krajowych i międzynarodowych warsztatów związanych z emisją głosu i muzyką ciała. Jest jurorem Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, autorem realizowanych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury projektów edukacyjnych, m.in. Ja to mam szczęścieCoś za coś, Dziękuję, dziękuję bardzo współfinansowanych w ramach Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jest także współautorem kilku płyt z materiałem repertuarowym dla dzieci rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji jako pomoce artystyczne dla uczniów i nauczycieli.

Cena: 5 zł dziecko. Zgłoszenia on-line.
Płatne na konto: WOAK Toruń – 61 1160 2202 0000 0000 6090 1253

Warsztaty obejmują 1 godz. zegarową.

Terminy kolejnych zajęć:
17.10.2020 r.,
28.11.2020 r.,
12.12.2020 r.

Rejestracja on-line na stronie organizatora TUTAJ

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164365

Skip to content