Warsztaty teatralne z audiodeskrypcją w Teatrze Horzycy (27 czerwca)

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu (Wikimedia Commons)

Warsztaty teatralne z audiodeskrypcją w Teatrze Horzycy (27 czerwca)

Teatr Horzycy logo

Podczas warsztatów teatralnych zainspirujemy się trzema tajemniczymi przedmiotami związanymi z twórczością Tadeusza Kantora. Podczas twórczych działań szczególnie mocno zaangażujemy dotyk, słuch i zmysł ruchu. Uruchomimy naszą wyobraźnię, by za pomocą przedmiotów i naszych ciał zbudować nowe, teatralne światy.

Do udziału Teatr Horzycy zaprasza dzieci od 10 roku życia, młodzież i dorosłych. Zajęcia są dostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Warsztaty są częścią projektu “Laboratorium obiektu” realizowanego przed Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka wraz z partnerskimi teatrami.

Kiedy: 27 czerwca, godz. 14.00-15.00
Gdzie: Warsztaty odbędą się na świeżym powietrzu, zbiórka przed wejściem do budynku Sceny na Zapleczu (od ul. Fosa Staromiejska). W przypadku deszczu przeniesiemy warsztaty do wnętrza teatru.

Zapisy: Katarzyna Peplinska-Pietrzak
E-mail: edukacja@teatr.torun.pl
Tel./SMS: 605 034 199

Prowadząca warsztaty: Katarzyna Peplinska-Pietrzak – pedagożka teatru, koordynatorka dostępności, twórczyni projektów artystycznych i edukacyjnych, członkini Sieci Liderek i Liderów Dostępności. Ukończyła dwuletni kurs choreografii eksperymentalnej organizowany przez Centrum w Ruchu w Warszawie i Fundację Burdąg. W 2020 i 2021 r. otrzymała stypendium twórcze Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

O projekcie:

“Wędrujący obiekt” to element międzypokoleniowego programu “Laboratorium obiektu” realizowanego przez krakowską Cricotekę wraz z partnerskimi teatrami. Zasadą i głównym założeniem całego projektu jest zapoznanie uczestników z procesem powstawania scenicznego świata, ze szczególnym naciskiem na rolę obiektów teatralnych: rekwizytów, kostiumów, materialnych resztek.
Inspirację do działań stanowią wybrane obiekty z kolekcji Cricoteki, które są punktem wyjścia do poszukiwania ich kapitału twórczego – muzycznego, konstrukcyjnego, plastycznego, skojarzeniowego. W ramach projektu Laboratorium chcemy przyjrzeć się im bliżej: przeanalizować ich konstrukcję, budowę, historię powstania, ale także uruchomić naszą wyobraźnię i pozwolić na twórczą interpretację poprzez własne działania.

Koncepcja i koordynacja: Justyna Droń
Partnerzy: Wrocławski Teatr Lalek, Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach, Państwowy Teatr Lalki Tęcza w Słupsku, Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu
Patronat: Teatroteka Szkolna, e-teatr.pl
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zdjęcie gł.: Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Wikimedia Commons

24 czerwca 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7337925

Skip to content