Warsztaty rysunku z Józefem Wilkoniem

Warsztaty rysunku z Józefem Wilkoniem

Zapraszamy do Centrum Kultury BROWAR B. we Włocławku na warsztaty rysunku z Józefem Wilkoniem! Będzie to niepowtarzalna okazja, aby spotkać się z mistrzem ilustracji.

Zajęcia odbędą się 15 grudnia 2018 r. w godz. 11.00 – 13.00.

Józef Wilkoń to ilustrator, malarz, rzeźbiarz, twórca plakatów i scenografii teatralnych. Zilustrował ponad 100 książek w kraju, m. in. “Pana Tadeusza” w 1973 r. oraz ponad 80 dziecięcych książek za granicą. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień: Nagrodę Ministra Kultury za całokształt twórczości, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski oraz Złote Berło Fundacji Kultury Polskiej. Wystawiał w wielu galeriach i muzeach świata, od Centrum Pompidou po Narodową Galerię Sztuki Zachęta, w której jego wystawa osiągnęła rekordową frekwencję. Prace Józefa Wilkonia znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i zbiorach muzealnych na całym świecie.

W 2009 r. ukazało się albumowe wydanie “Księgi Dżungli” z jego ilustracjami. Napisana i zilustrowana przez niego książka “Psie Życie” została uznana przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek za Najpiękniejszą Książkę Roku 2011 oraz nagrodzona brązowym medalem w jubileuszowym konkursie Best Designed Books from all over the World International Competition 2013. W 2015 r. ukazała się albumowa edycja “Pana Tadeusza”, a rok później “Don Kichota” z setką ilustracji artysty.

Koszt: 60 zł / osoba. Zgłoszenia: 54 427 02 48 do 12 grudnia.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181659

Skip to content