Warsztaty rysunku modowego online (8 i 22 kwietnia)

Rysowanie, szkicowanie ołówkiem

Warsztaty rysunku modowego online (8 i 22 kwietnia)

CSW w Toruniu zaprasza na cykl czterech e-warsztatów rysunku modowego. Każde spotkanie inspirowane jest osobowością ze świata mody. Można uczestniczyć w jednym spotkaniu bądź w całym cyklu. Nie jest wymagana umiejętność obsługi programów graficznych. Warsztaty są źródłem inspiracji dla przyszłych projektantów i ilustratorów oraz wszystkich, którzy interesują się modą.

Warsztaty online:
wymagany program Zoom, kamerka internetowa i mikrofon.

Materiały potrzebne do pracy:
papier, tusz, pędzle, ołówki, gumka, akwarele, gwasz.

Bilety do kupienia online: 35 zł

W programie warsztatów znajdzie się krótki wstęp dotyczący postaci będącej inspiracją spotkania oraz omówione zostaną następujące zagadnienia:
• konstruowania postaci, zachowania odpowiednich proporcji;
• różnych stylów i technik ilustratorskich;
• sposoby oddania faktury materiałów za pomocą środków plastycznych.

Warsztaty poprowadzi Anna Matuszewska, absolwentka ASP w Gdańsku i Łodzi (Wydział Tkaniny i Ubioru) oraz studiów kuratorskich w zakresie sztuki współczesnej (UJ Kraków). Jej prace zostały opublikowane między innymi w Twoim Stylu, Elle i Harper’s Bazaar. Jest laureatką konkursu ilustracji mody Hertie Stiftung Frankfurt/M. Brała udział w wystawach w Polsce i zagranicą (m.in. w Berlinie). Współpracowała z Zatoką Sztuki w Sopocie. Wykładała rysunek w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. W 2017 zalazła się w gronie najlepszych polskich ilustratorów mody wybranych z okazji 5-lecia polskiej edycji magazynu Harper’s Bazaar.

Warsztaty:
8.04.2021 (czwartek), godz. 18.00 – Moda w fotografiach Helmuta Newtona
22.04.2021 (czwartek), godz. 18.00 – Christian Dior: kreator i wizjoner

1 kwietnia 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181818

Skip to content