Warsztaty projektowania patternów

Warsztaty projektowania patternów

Warsztaty zatytułowane „SOS” będą dotyczyły projektowania patternów, czyli wzorków łączących się ze sobą dla uzyskania interesującej kompozycji graficznej. Ten ciekawy element dekoracyjny ma szerokie zastosowanie w modzie, poligrafii oraz grafice internetowej. Na zajęciach postaramy się stworzyć matrycę z elementami naszej grafiki, by następnie odbić ją na torbie bawełnianej lub koszulce. Inspiracją do wykonania patternów będzie odpowiedź na zagadnienie szeroko rozumianego pokoju i wojny na świecie. Zastanowimy się nad tym tematem oraz przedstawimy go w interesujący i atrakcyjny wizualnie sposób.

Tytuł warsztatów można interpretować na różne sposoby, np. jako sygnał, który w obliczu wojny wysyła Ukraina do całego świata lub w bardziej dosłowny sposób. Pattern jest gęstą formą graficzną ozdabiającą płaszczyznę, na której go umieścimy. Zupełnie jak sos, czyli gęsta konsystencja urozmaicająca smak potraw. Poza tym jest to słowo proste, daje się czytać wspak bez utraty znaczenia, a swoją formą pozwala stworzyć interesującą kompozycję.

Zapraszamy serdecznie wszystkich na warsztaty!

Warsztaty poprowadzi: Kamil Przeździecki

Kiedy:
LIPIEC
23.07, godz. 10.00 – 14.00
SIERPIEŃ
20.08, godz. 10.00 – 14.00

Bilety: 50 zł / os. / 1 dzień (wkrótce dostępne)

8 lipca 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023362