Warsztaty plastyczne z okazji Święta Niepodległości

Warsztaty plastyczne z okazji Święta Niepodległości

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zaprasza dzieci od 6 lat do udziału w warsztatach plastycznych „Papierowa szarża”, organizowanych 11 listopada w ramach Narodowego Święta Niepodległości. Zajęcia są bezpłatne, zapisywać się można pod numerem telefonu 56 622 75 34.

Podczas warsztatów uczestnicy odbędą podróż do czasów szlacheckiej Rzeczpospolitej, gdzie dumą i potęgą naszego narodu szczyciła się husaria. Dzieci wykonają tradycyjne husarskie skrzydła na specjalnie przygotowanych stelażach. Będą miały za zadanie zaprojektować i wykonać różnego rodzaju pióra w kolorystyce bieli i czerwieni, które niegdyś były głównie orle, sokole, lub jastrzębie. W pracy wykorzystają różnego rodzaju papiery oraz tkaniny. Wcielą się przy tym w historycznych wojowników Armii Polskiej, którzy to dumnie prezentować się będą na ulicach toruńskiej starówki, ponieważ każdy uczestnik warsztatów wyjdzie „uskrzydlony”.

Więcej na stronie galerii, która jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6895076