Warsztaty pieśni pałuckich z Malwiną Paszek

Kobieta w czerwonej sukni w plenerze siedzi z instrumentem strunowym na kolanach.

Warsztaty pieśni pałuckich z Malwiną Paszek

KPCK Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury - logo uproszczone

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty śpiewu ludowego, zwanego też śpiewem białym. Podczas zajęć uczestnicy poznają pieśni z Pałuk – mikroregionu leżącego na granicy Wielkopolski i Kujaw. Materiały pochodzą ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Wągrowcu oraz ze zbiorów własnych instruktorki.

W programie emisja głosu, ćwiczenia oddechowe, praca nad techniką w grupie i solowo (nauka wariantowania, praca nad rytmem i wymową – gwara pałucka potrafi być bardzo barwna). Zajęcia skierowane są do każdego, zarówno do osób śpiewających oraz tych, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze śpiewem ludowym.

Prowadzi: Malwina Paszek – muzyk, multiinstrumentalistka (lira korbowa, akordeon, karimba, cytra i fortepian, fujara słowacka), śpiewaczka.

Bilety w cenie 25 zł/os. do nabycia w kasie KPCK w dniu wydarzenia po wcześniejszej rezerwacji mailowej: julia.rauhut@kpck.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Dzień wcześniej tj. 15 marca o godz. 18.00 odbędzie się koncert z cyklu Czy ten koncert to nie u Was? w wykonaniu Malwiny Paszek. Bilety w cenie 15 zł dostępne w kasie kpck i na biletyna.pl.

Termin: 16 marca 2024 r. (sobota) godz. 12:00

Miejsce: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, pl. Kościeleckich 6

_

11 marca 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181459

Skip to content