Warsztaty origami z Hajime Watanabe

Warsztaty origami z Hajime Watanabe

Muzeum Okręgowe w Toruniu

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na warsztaty origami, które odbędą się 18.11.2023 r. o godz. 12.00 w Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą. Poprowadzi mieszkający od wielu lat w Toruniu Japończyk – Hajime Watanabe. Warsztaty skierowane są do dzieci, ale zapraszamy do uczestnictwa również opiekunów.
Wstęp bezpłatny, ilość miejsc jest ograniczona.

Warsztaty origami towarzyszą wystawie “Chigiri-e, czyli jak po japońsku kunsztownie drzeć papier”. Prace Ogawa Yumi – czar i magia papieru washi. Zarówno chigiri-e, jak i origami wykorzystują papier. W przypadku chigiri-e papier się drze, a w origami składa. To drugie rękodzieło pochodzi z Chin, ale twórczo rozwinęło się w Japonii i dlatego uważa się je za tradycyjną sztukę japońską. Sztuka origami obecnie wykorzystywana jest do tworzenia skomplikowanych i pomysłowych figur, ozdób i przedmiotów codziennego użytku. Ten niezwykły potencjał origami powoduje, że nawet NASA wykorzystuje je w swoich technologiach.

W trakcie poprzednich warsztatów ich uczestnicy składali popularnego w Japonii misia Rilakkuma. W tę sobotę będziecie składać m.in. misia-pacynkę, do założenia na palec.

Fot. K. Paczuska

15 listopada 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181823

Skip to content